Menu Zamknij

Pompy ciepła Rzeszów

Energia odnawialna w Rzeszowie

Nowatermia, jako dystrybutor szwedzkiej marki CTC w kraju, dba o to, aby w całej Polsce działali autoryzowani instalatorzy. Toteż znaleźć ich można na przykład w tak odległym zakątku Polski, jak Rzeszów. Jest to miasto będące stolicą województwa podkarpackiego. Rejon ten charakteryzuje się bogactwem przyrodniczym, takim jak na przykład Zbiornik Rzeszowski będący częścią obszaru Natura 2000. Aby pielęgnować tereny otaczające Rzeszów, warto wziąć pod uwagę pomiar jakości powietrza. Mają na niego wpływ takie czynniki, jak ilość zanieczyszczeń w atmosferze. Mieszkańcy powiatu rzeszowskiego mogą je zmniejszyć przesiadając się z samochodu na rower lub wymieniając stary kocioł węglowy na pompę ciepła. Jest to ekologiczne urządzenie grzewcze, które nie wpływa negatywnie na środowisko.

pompa ciepła Rzeszów

Czy pompa ciepła się opłaca?

Jak się okazuje, pompa ciepła jest zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznym źródłem ogrzewania. Przede wszystkim, korzystanie z odnawialnych źródeł energii sprawia, że użytkownik pompy ciepła może zapomnieć o wydatkach związanych z materiałami eksploatacyjnymi. Wiąże się to również z brakiem pyłu i szkodliwych substancji, które powstają podczas procesu spalania. Urządzenie to, gdy jest prawidłowo zamontowane (a w przypadku gruntowych pomp ciepła z dobrze wykonanymi odwiertami) może pracować bezawaryjnie przez wiele lat - dodatkowo przy niskich kosztach użytkowania. Pompa ciepła to nie tylko zapewnienie sobie ciepła zimą. Jest to także produkcja ciepłej wody użytkowej, a przy użyciu specjalnego modułu - również chłód latem. Wszystko w jednym urządzeniu - i to z możliwością sterowania telefonem z każdego miejsca na świecie.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Mieszkańcy Rzeszowa jak i całego kraju nie muszą wydawać dużej kwoty na instalację pompy ciepła. Istnieje szereg dofinansowań, a najbardziej istotnym jest program "Czyste Powietrze", z którego mogą skorzystać osoby wymieniające nieekologiczny kocioł na rozwiązania bardziej sprzyjające środowisku. Można również skorzystać z Ulgi Termomodernizacyjnej. Pozwala ona na odliczenie z rocznego rozliczenia PIT takich rzeczy, jak zakupy i usługi związane z montażem pompy ciepła.

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKOFRONT Gabriel Janowski

ul. Płk. Dąbka 17, (wejście B, II piętro),
30-001 Kraków
tel: 792-820-354
e-mail: biuro@ekofront.pl
ekofront.pl

PANDA & KRECIK

ul. Ochota 2B/19,
32-020 Wieliczka
tel: 608 203 191
tel: 691 977 629
tel: 694 700 750
e-mail: biuro@pandaikrecik.pl
pandaikrecik.pl