Menu Zamknij

Pompy ciepła Rybnik

Pompy ciepła w Rybniku

Rybnik to miasto na terenie Śląska, w sąsiedztwie rzeki Odry, kompleksów leśnych Parku Krajobrazowego Rud Wielkich oraz zapadliska o nazwie Brama Morawska. Na terenie Rybnika znajduje się sporo użytków ekologicznych, między innymi torfowisko Kencerz czy obfitujący w rzadkie gatunki roślin i zwierząt Okrzeszyniec. Pomimo tak ciekawych ekologicznie miejsc, rybnickie powietrze wciąż nie należy do najczystszych, a miasto znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych. Aby temu przeciwdziałać, rybniczanie starają się robić wszystko, by poprawić jakość powietrza, którym oddychają, a tym samym polepszyć walory ekologiczne miasta. Pompy ciepła w Rybniku są sposobem na to, by zrealizować te proekologiczne dążenia.

Pompa ciepła Rybnik

Pompy ciepła dla czystego powietrza

Ekologiczne pompy ciepła przyczyniają się do mniejszego zanieczyszczenia powietrza. Służą głównie ogrzewaniu budynków, a ich zaletą jest fakt, że zapewniają komfort cieplny mieszkańcom bez generowania jakichkolwiek zanieczyszczeń do atmosfery. Aby ogrzać dom, nie potrzebują spalania paliw, co oznacza, że takie zanieczyszczenia jak dym czy popiół nigdy nie są udziałem pomp ciepła. Urządzenia te korzystają bowiem z OZE — pobierają energię cieplną z powietrza bądź gruntu, która następnie zamieniana jest w energię grzewczą dzięki przemianom termodynamicznym zachodzącym w module chłodniczym. Energia grzewcza finalnie trafia do grzejników ściennych czy systemu ogrzewania podłogowego, zapewniając w zimowych miesiącach optymalną dla mieszkańców temperaturę wnętrz.

Chłodzenie i ciepła woda użytkowa

Ogrzewanie budynku to nie wszystko, co pompy ciepła mogą zrobić dla mieszkańców. Latem są w stanie obniżyć temperaturę w domu dzięki chłodzeniu aktywnemu bądź pasywnemu. Aktywne chłodzenie polega na odwróceniu obiegu czynnika chłodniczego w pompie ciepła i tym samym zmianie kierunku przepływu ciepła. Z kolei pasywne chłodzenie, inaczej naturalne, występuje jedynie przy pompie gruntowej i wykorzystuje do chłodzenia niską temperatury dolnego źródła ciepła. Najlepsze pompy ciepła mogą również produkować c.w.u. w bardzo dużych ilościach i po bardzo niskich kosztach.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

QUERCU Jarosław Godula

ul. Legionów 43,
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl