Menu Zamknij

Pompy ciepła Rumia

Energia odnawialna w Rumi

Nowatermia, jako wyłączny dystrybutor pomp ciepła marki CTC w kraju, działa również w województwie pomorskim, gdzie położone jest malownicze miasto Rumia. Mieszkańcy tej miejscowości cenią sobie czyste powietrze nie tylko ze względu na okoliczne lasy, ale również na pobliską Zatokę Gdańską i Morze Bałtyckie. Poprawę jakości powietrza mogą zapewnić pompy ciepła - zarówno powietrzne jak i gruntowe. Do montażu pomp gruntowych niezbędne są odwierty lub wykopy. Dzięki tym urządzeniom do atmosfery nie są emitowane żadne szkodliwe substancje. Pompy ciepła czerpią bowiem energię z ekologicznych, odnawialnych źródeł energii: gruntu, powietrza lub wody. Źródła te mają jeszcze jedną ważną zaletę - są zupełnie darmowe. Dzięki temu koszty użytkowania pompy ciepła są niskie. Przyczynia się do tego również fachowy dobór urządzenia do budynku. Pompy ciepła mogą być stosowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w budynkach użyteczności publicznej.

pompa ciepła Rumia

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które pobiera ciepło z gruntu, powietrza lub wody i przekazuje je do budynku. Jest to możliwe dzięki obiegowi czynnika chłodniczego i takim elementom, jak: sprężarka, parownik, zawór rozprężny, skraplacz. Ciepło może być dystrybuowane za pomocą ogrzewania grzejnikowego, podłogowego lub klimakonwektorów. Pompy ciepła mogą pełnić również funkcję chłodzenia budynku. Istnieją jednostki z wbudowanym chłodzeniem pasywnym. Pompę ciepła można również osobno wyposażyć w dedykowany do tego moduł.

Profesjonalny montaż pomp ciepła

Dobór i montaż pomp ciepła są jednymi z kluczowych etapów wpływających na poprawne działanie urządzenia. Dlatego zapewniamy szereg szkoleń, dzięki którym nasi Autoryzowani Partnerzy są gotowi do pracy z pompami ciepła CTC. Profesjonalni instalatorzy działają na terenie całego kraju - w tym również w okolicach Rumi.

 

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKOINSTAL

ul. Gdańska 37, 84-240 Reda
tel: 720 885 011
e-mail: biuro@ekoinstal.gda.pl
ekoinstal.gda.pl