Menu Zamknij

Pompy ciepła Ruda Śląska

Pompy ciepła w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska to miasto położone na Wyżynie Śląskiej w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Geograficznie zlokalizowane jest na dziale wodnym między Wisłą i Odrą. Ciekawym faktem jest to, że w przeszłości każda z dzielnic Rudy Śląskiej rozwijała się jako odrębna miejscowość. Dziś, administracyjnie za centrum miasta uważa się dzielnicę Nowy Bytom, gdzie mieści się Urząd Miasta. Ruda Śląska szczyci się aż jedenastoma pomnikami przyrody. Tendencje proekologiczne są w mieście zauważalne coraz bardziej, będąc prawdziwym powodem do dumy wśród mieszkańców. Właściciele domów jednorodzinnych w Rudzie Śląskiej, którzy są świadomi ekologicznie, zastępują tradycyjne kotły węglowe czy gazowe nowoczesnymi, ekologicznymi pompami ciepła.

pompa ciepła Ruda Śląska

Pompa ciepła — grzeje, chłodzi i dostarcza wodę

Pompy ciepła w Rudzie Śląskiej kojarzą się głównie z ogrzewaniem domów w miesiącach zimowych. Jest to jak najbardziej trafne skojarzenie, gdyż ogrzewanie budynków to główna funkcja pomp ciepła. Nie jest jednak wszystkim, do czego te urządzenia mogą być wykorzystywane. Latem pompy ciepła mogą schłodzić budynek dzięki ogrzewaniu aktywnemu bądź pasywnemu. Z kolei przez cały rok pompy ciepła z zasobnikiem c.w.u. dostarczają ciepłą wodę użytkową. Najlepsze urządzenia CTC, podgrzewają wodę do celów gospodarczych w bardzo dużej ilości po stosunkowo niskich kosztach. Woda osiąga temperaturę do ponad 90 stopni w zasobniku!

Oszczędność na pompach ciepła

Każdy podatnik, który rozważa zakup i montaż pompy ciepła może odliczyć od podatku część kosztów inwestycyjnych. Jest to tak zwana ulga termomodernizacyjna. Warunkiem odliczenia jest posiadanie dowodów w postaci faktur na poniesione koszty. Z kolei ci, którzy mają w swoich domach tradycyjne źródła ciepła, czyli stare kotły gazowe czy węglowe, mogą starać się o dofinansowanie na ich wymianę właśnie na nowoczesne pompy ciepła. Dofinansowanie może osiągnąć wartość nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Szczegóły śledzić można na stronie rządowego programu Czyste Powietrze.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C,
41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl