Menu Zamknij

Pompy ciepła Reda

Coraz więcej pomp ciepła w Redzie

Pompy ciepła w Redzie stanowią zupełnie nową jakość ogrzewania. Są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych urządzeń grzewczych, takich jak kotły węglowe, gazowe i inne. Tym, co wyróżnia pompy ciepła spośród innych urządzeń to fakt, że ogrzewają budynek, wykorzystując OZE, czyli odnawialne źródła energii. O zbawiennym dla środowiska naturalnego wpływie OZE ekolodzy mówią od lat, jednak w Polsce systemy grzewcze oparte na źródłach odnawialnych wydają się dostrzegane i doceniane dopiero od pewnego czasu. Pompy ciepła bazują na energii cieplnej pochodzącej z powietrza - wtedy mowa o pompach ciepła typu powietrze-woda bądź z gruntu - wówczas do czynienia mamy z urządzeniami typu grunt-woda. Oba typy pomp ciepła, jeśli są dobrze dobrane do wymagań budynku, znakomicie ogrzewają wnętrze domu w zimowych miesiącach.

pompa ciepła Rumia

Pompy ciepła i chłodzenie

Ogrzewanie budynku to główna funkcja wspomnianych urządzeń, jednak komfort w zimowych miesiącach to nie wszystko, co zyskują mieszkańcy domu z pompą ciepła. Powietrzne pompy ciepła mogą aktywnie chłodzić budynek podczas upalnego lata i z powodzeniem zastąpić w tej roli klimatyzator. Z kolei gruntowe urządzenia chłodzą dom dzięki tak zwanemu chłodzeniu pasywnemu. Decydując się zatem na jedno urządzenie, mieszkańcy otrzymują realnie co najmniej dwie możliwości korzystania z niego. Ponadto, jeśli pompa ciepła wyposażona jest w zasobnik c.w.u., może całorocznie produkować ciepłą wodę użytkową przy bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej.

Montaż pompy ciepła

Czas montażu zależy od specyfiki danego urządzenia. Najłatwiejsze do zamontowania są powietrzne pompy ciepła, których dolny wymiennik ma postać zewnętrznej jednostki z wentylatorem. Wymiennik ten montuje się w niewielkiej odległości od budynku. Więcej pracy podczas instalacji wymaga gruntowa pompa ciepła, której dolny wymiennik ciepła w postaci podziemnych kolektorów z czynnikiem chłodniczym umieszcza się w specjalnie przygotowanych odwiertach lub wykopach. Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami, którzy mają najlepsze kwalifikacje do sprzedaży i montażu tych urządzeń.

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKOINSTAL

ul. Gdańska 37, 84-240 Reda
tel: 720 885 011
e-mail: biuro@ekoinstal.gda.pl
ekoinstal.gda.pl