Menu Zamknij

Pompy ciepła Radomsko

Pompy ciepła w Radomsku

W Radomsku wielu właścicieli domów jednorodzinnych zdecydowało się zainwestować w pompy ciepła. Stanowią one zupełnie nową jakość w ogrzewaniu, szczególnie w porównaniu ze standardowymi metodami grzewczymi, które bywają bardzo zawodne, uzależniają od dostaw paliw, takich jak gaz czy węgiel, a także są szkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego, generując dym czy uwalniając czad. Pompy ciepła zaś są urządzeniami w pełni ekologicznymi, które można nazwać metodami ogrzewania na miarę XXI wieku.

pompa ciepła Częstochowa

Ekologia pomp ciepła

Pompy ciepła są ekologiczne, ponieważ do ogrzewania wykorzystują odnawialne źródła energii (tzw. OZE). Źródła te nie są wydobywane przemysłowo, tak jak to się dzieje w przypadku tradycyjnych paliw kopalnych, lecz mamy je dostępne praktycznie od ręki i to bez udziału pracy człowieka. Są również bezkosztowe. OZE, z których korzystają pompy ciepła to powietrze wokół nas (w przypadku urządzenia typu powietrze-woda) albo grunt, na którym stoi ogrzewany dom (w przypadku pomp ciepła grunt-woda). Gruntowe pompy ciepła wymagają przygotowania specjalnych odwiertów w głąb ziemi lub wykopów w których umieszcza się dolne wymienniki ciepła, natomiast powietrzne posiadają jednostkę zewnętrzną z wentylatorem. Pompy ciepła nie generują zanieczyszczeń i są praktycznie bezobsługowe.

Jak zamontować pompę ciepła?

Na terenie Radomska działają wykwalifikowani monterzy pomp ciepła. Współpracujący z nami Autoryzowani Partnerzy doskonale znają specyfikę montażu i działania urządzeń, które rekomendujemy. Wśród nich znajduje się szwedzka marka CTC. Pompy ciepła tej marki zyskały już uznanie nie tylko w krajach rodzimych ale i w całej Europie.

Instalatorzy w Twojej okolicy

BATOREX S.C.

ul. Ks. Muznerowskiego 123,
42-160 Krzepice
tel: 693 145 923
e-mail: biuro@batorex.pl
batorex.pl