Menu Zamknij

Pompy ciepła Racibórz

Pompy ciepła w Raciborzu

Racibórz to jedna z historycznych stolic Górnego Śląska. Z miastem sąsiaduje wiele jednostek krajobrazowych, tworząc wspólnie Kotlinę Raciborsko-Oświęcimską. Mieszkańcy Raciborza są dumni z tego, że miasto jako pierwsze w Polsce i Europie otrzymało certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. Oznacza to, że Racibórz funkcjonuje w sposób zrównoważony i przyjazny środowisku naturalnemu. Do działań, które mają pozytywny wpływ na środowisko, zalicza się między innymi używanie zasobów naturalnych. Pompy ciepła w Raciborzu są jednym z wyrazów tego, jak wykorzystywane są zasoby naturalne takie jak powietrze i grunt. Duża świadomość ekologiczna mieszkańców Raciborza stanowi przykład dla wielu innych miast w całym kraju.

Pompa ciepła Racibórz

Ekologiczne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła wykorzystują powietrze jako źródło energii cieplnej, którą następnie za sprawą przemian termodynamicznych zamieniają na energię grzewczą trafiającą do instalacji centralnego ogrzewania w budynku. Powietrze wprowadzane jest do wnętrza urządzenia dzięki jednostce zewnętrznej z wentylatorem, którą montuje się zwykle tuż przy elewacji domu. Z kolei gruntowe pompy ciepła na energię grzewczą przemieniają ciepło pobrane spod ziemi. Umożliwiają to specjalne kolektory z płynem o niskiej temperaturze krzepnięcia, usadowione bądź to w odwiertach biegnących pionowo do 100 metrów w głąb gruntu, bądź to w przygotowanych wykopach — biegną one również pod gruntem, ale w układzie horyzontalnym poniżej poziomu przemarzania. Oba typy pomp ciepła działają niezwykle efektywnie i zapewniają doskonały komfort cieplny.

Montaż pomp ciepła w Raciborzu

Aby pompa ciepła działała bezawaryjnie nawet ponad dwie dekady, jej moc powinna być prawidłowo dopasowana do zapotrzebowania budynku na ciepło. Na to, jakiego urządzenia potrzebujmy, wpływa wiele czynników, między innymi kubatura domu, ilość mieszkańców, technologia wykonania oraz jakość użytych materiałów i izolacji. Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami, których wiedza i doświadczenie pomoże w doborze odpowiedniej pompy ciepła. Wszyscy współpracujący z nami instalatorzy są przeszkoleni w instalowaniu pomp ciepła tak znakomitej marki, jak CTC.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C,
41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl