Menu Zamknij

Pompy ciepła Pruszcz Gdański

Energia odnawialna Pruszcz Gdański

Nowatermia, jako wyłączny dystrybutor pomp ciepła CTC posiada swoich partnerów handlowych na terenie województwa pomorskiego. Mieszkańcy takich miejscowości, jak na przykład Pruszcz Gdański, coraz częściej sięgają po ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie pompa ciepła. Dzięki niej dbamy o środowisko, ponieważ by ogrzać budynek nie potrzeba procesu spalania. Jak więc pompa ciepła zdolna jest do wytworzenia energii cieplnej? Wszystko za sprawą odnawialnych źródeł energii, takich jak powietrze albo grunt. Są one nie tylko ekologiczne, ale i darmowe. Użytkownik pompy ciepła może więc zapomnieć o kupnie opału, rozpalaniu w piecu, a także o duszącym dymie i pyłach. Co więcej, montując pompy ciepła, nie dbamy tylko i wyłącznie o swoje otoczenie, ale również o dalszą okolicę. To dlatego między innymi jakość powietrza w Pruszczu Gdańskim utrzymuje się na niezłym poziomie w skali całego kraju.

pompa ciepła Pruszcz Gdański

Pompa ciepła - czy się opłaca?

Zakup i montaż pompy ciepła wiąże się z niemałą inwestycją. Warto jednak zaznaczyć, że istnieje szereg dofinansowań, które mogą odciążyć portfele zainteresowanych. A co z kosztami eksploatacji takiego urządzenia grzewczego? Wydawać by się mogło, że pompa ciepła potrzebuje bardzo dużo energii elektrycznej by wykorzystywać OZE do ogrzewania. Nic bardziej mylnego! Jeśli urządzenie jest dobrze dobrane do budynku, a cała instalacja - fachowo wykonana, rachunki za prąd nie powinny być wysokie. Jeśli w grę wchodzi gruntowa pompa ciepła, efektywność działania zapewniają także odwierty i stabilność dolnego źródła. Decydując się także na montaż paneli fotowoltaicznych, koszta eksploatacji mogą zmniejszyć się nawet do zera.

Firmy instalacyjne pomp ciepła

Jako wyłączny dystrybutor pomp ciepła CTC w Polsce, dbamy o to, aby każdy miał dostęp do tych produktów. Dlatego posiadamy sieć autoryzowanych partnerów w całym kraju. Są to firmy zajmujące się montażem pomp ciepła - specjalnie przeszkolone i uprawnione, by profesjonalnie wykonywać usługi związane z naszymi urządzeniami. Firm tych jest coraz więcej. W okolicy Pruszcza Gdańskiego bez problemu można znaleźć kilka z nich.

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKOINSTAL

ul. Gdańska 37
84-240 Reda
tel: 720 885 011
e-mail: biuro@ekoinstal.gda.pl
ekoinstal.gda.pl

Rat-Instal Ludwik Ratkowski

ul. Mickiewicza 20
82-200 Malbork
tel: 508 128 276
e-mail: rat-instal@wp.pl