Menu Zamknij

Pompy ciepła Police

Pompy ciepła w Policach

Police są częścią aglomeracji szczecińskiej w województwie zachodniopomorskim. Mieszkańcy miasta wspominają o coraz bardziej zwiększającej się świadomości ekologicznej. Być może wpływ ma na to fakt, że blisko miasta znajduje się specjalny obszar ochronny siedlisk wielu gatunków ptaków i ryb, co uwrażliwia na kwestie ochrony środowiska naturalnego. Z drugiej zaś strony mieszkańcom zależy na utrzymaniu dobrej jakości powietrza, ponieważ jakość ta ma bezpośredni wpływ na ich zdrowie i swobodę oddychania. Ekologiczne pompy ciepła są więc coraz częstszym wyborem wśród właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy pragną ogrzewać swoje domy bez szkody dla atmosfery, a tym samym przyczyniać się do wspierania ducha ekologii.

Pompa ciepła Police

Ekologiczne pompy ciepła

Pompy ciepła są urządzeniami ekologicznymi, ponieważ ogrzewając budynek, nie generują żadnych zanieczyszczeń. Jest to możliwe dzięki temu, ze zamiast paliw kopalnych zużywają do produkcji energii grzewczej ciepło pobrane z odnawialnych źródeł energii oraz energię elektryczną. Nie zachodzi tutaj reakcja spalania węgla czy gazu, lecz miejsce mają przemiany termodynamiczne ciepła pochodzącego z powietrza lub gruntu. Projekty domów, gdzie instalowane mają być pompy ciepła, nie potrzebują kominów, gdyż ani dym, ani popiół nigdy nie jest udziałem tych nowoczesnych urządzeń grzewczych. Nie ma też ryzyka zaczadzenia, co niestety bywa tragiczne w skutkach w przypadku nieszczelnych instalacji starego typu.

Energooszczędność z pompami ciepła

Pompy ciepła nierzadko instalowane są w duecie z panelami fotowoltaicznymi, stanowiąc w pełni energooszczędny i ekonomiczny system ogrzewania budynku. Urządzenia te potrzebują do pracy energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne zapewniają prąd z darmowego źródła naturalnego, czyli z promieni słonecznych. Połączenie pomp ciepła z panelami fotowoltaicznymi to przepis na samowystarczalny, energooszczędny, bardzo nowoczesny system ogrzewania — prąd produkowany jest przez panele i zasila pompy ciepła, które mogą pracować dzięki prawie darmowej energii elektrycznej.

Instalatorzy w Twojej okolicy

ABE - POMPY CIEPŁA Adam Błażejewicz

Kołbaskowo 1B,
72-001 Kołbaskowo
tel: 506 133 506
e-mail: abe_pompyciepla@op.pl