Menu Zamknij

Pompy ciepła Płock

Energooszczędne rozwiązania w Płocku

W ofercie firmy Nowatermia znajdują się pompy ciepła szwedzkiej marki CTC. Dzięki sieci instalatorów w całej Polsce, mieszkańcy Płocka mają możliwość zakupu i montażu tych urządzeń grzewczych w swojej okolicy. Płock jest miastem położonym w województwie mazowieckim. Cechą charakterystyczną tego miasta są unoszące się kominy rafinerii ropy naftowej. Okolica nie może więc szczycić się najlepszą jakością powietrza, jednak istnieje szereg sposobów, które mogą ją poprawiać. Pomóc w tym mogą ekologiczne, odnawialne źródła energii, które pompy ciepła wykorzystują do ogrzewania budynków. Mogą one bowiem pobierać ciepło z wody, powietrza, a także gruntu. W porównaniu do na przykład kotłów węglowych, nie produkują dymu i innych szkodliwych substancji zanieczyszczających atmosferę. Są całkowicie przyjazne naturze. Poza tym, pompy ciepła charakteryzują się niezwykłą efektywnością i niskimi kosztami użytkowania. Dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła może pracować przez długie lata.

pompa ciepła Płock

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które ogrzewa budynek pobranym ciepłem z gruntu, powietrza lub wody. Odbywa się to dzięki obiegowi czynnika chłodniczego i takim elementom, jak: sprężarka, parownik, zawór rozprężny, skraplacz. Wytworzone ciepło może być przekazywane do budynku za pomocą ogrzewania podłogowego, grzejnikowego lub klimakonwektorów. Pompy ciepła mogą również zapewnić chłodzenie latem dzięki specjalnemu modułowi. Istnieją też jednostki z wbudowanym chłodzeniem pasywnym.

Gdzie kupić pompy ciepła?

Nowatermia, jako dystrybutor pomp ciepła marki CTC w Polsce, posiada sieć instalatorów w całym kraju, również w okolicach Płocka. Autoryzowani Partnerzy są przeszkoleni z doboru i montażu pomp ciepła. Profesjonalni instalatorzy, w przypadku montażu gruntowych jednostek, zapewnią także odwierty. Poza tym, dostępna jest również baza firm zajmujących się serwisem. W razie potrzeby wykonania przeglądu lub ewentualnych awarii, klienci mają niezawodne wsparcie.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Instalcentrum

Wichowo 13, 87-600 Lipno
tel: 606 391 330
e-mail: biuro@instalcentrum.com.pl
instalcentrum.com.pl