Menu Zamknij

Pompy ciepła Piła

Pompy ciepła w Pile

Piła leży w województwie wielkopolskim i zyskała miano największego i najbogatszego miasta w Północnej Wielkopolsce. Jednocześnie znakiem rozpoznawczym Piły jest ekologia, co widać na wielu płaszczyznach. Przykładem może być stworzenie na terenie miasta wież lęgowych dla ptaków jerzyków czy specjalnego hoteliku dla pszczół i innych owadów na terenie Parku Miejskiego. Postawy proekologiczne, oprócz bezpośrednich działań na rzecz przyrody, widoczne są w tendencjach urbanistyczno-architektonicznych. Mieszkańcy Piły nierzadko wybierają na przykład pompy ciepła zamiast tradycyjnych urządzeń grzewczych do ogrzewania swoich domów jednorodzinnych. Dzięki temu jakość pilskiego powietrza jest znacznie wyższa, niż w przypadku miast, na których terenie korzysta się tylko z tradycyjnych, wysokoemisyjnych kotłów.

Pompa ciepła w Pile

Ekologicznie i oszczędnie

Pompy ciepła są bardzo dobrą i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych źródeł ogrzewania domu. Ciepło grzewcze uzyskują, przemieniając energię cieplną pobraną z naturalnych źródeł - z powietrza bądź z wnętrza ziemi. Pobrane ciepło zamienia się w energię do ogrzewania dzięki przemianom termodynamicznym zachodzącym w module chłodniczym. Dla przypomnienia, ciepło w przypadku tradycyjnych kotłów powstaje dzięki reakcji spalania paliw, co generuje zanieczyszczenia — popiół, dym i zawarte w nim szkodliwe związki. Paliwa kopalne nie są darmowe, więc dodatkowo ogrzewanie nimi budynku wymusza konieczność cyklicznych i sukcesywnie rosnących opłat. Naturalnie występujące OZE (odnawialne źródła energii) są w darmowe, co pozytywnie odbija się na kieszeni właścicieli domów z pompą ciepła.

Jak montuje się pompę ciepła?

Montaż pomp ciepła zależy od tego, z jakim typem urządzenia mamy do czynienia. Powietrzne pompy ciepła są stosunkowo łatwe w instalacji. Tutaj montuje się na zewnątrz budynku jednostkę z wentylatorem, a całość prac trwa zwykle do trzech dni roboczych. Więcej przygotowań wymaga gruntowa pompa ciepła. Pod powierzchnią gruntu w odwiertach bądź wykopach umieszcza się kolektory, które w przypadku tego typu pompy są niezbędne. Dobrej jakości pompa ciepła działa bezobsługowo i bezawaryjnie nawet ponad dwie dekady. Nasi Autoryzowani Partnerzy, którzy działają również na terenie Piły, pomogą w doborze i zamontują pompy ciepła najlepszej jakości.

Instalatorzy w Twojej okolicy

INSTAL-KOB Stanisław Kobeszko

Matejki 1b,
73-200 Choszczno
tel: 733 335 725
e-mail: imstalkob@gmail.com