Menu Zamknij

Pompy ciepła Piaseczno

Energia odnawialna w Piasecznie

Nasza firma zajmuje się dystrybucją gruntowych i powietrznych pomp ciepła szwedzkiej marki CTC w Polsce. Posiadamy sieć autoryzowanych partnerów, których można znaleźć dosłownie wszędzie. Jest ich dużo szczególnie w województwie mazowieckim, gdzie króluje trend na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Na przykład w Piasecznie, coraz więcej osób decyduje się na montaż pompy ciepła. Są to urządzenia grzewcze, które do ogrzewania domu wykorzystują powietrze, ciepło z gruntu lub wodę. Przekształcają energię z tych źródeł na ciepło, które przekazywane jest do budynku. Warto dodać, że źródła te są darmowe - w przeciwieństwie do gazu czy węgla, którymi zasila się innego rodzaju urządzenia. Są również odnawialne - nie trzeba więc martwić się o to, że kiedyś ich zabraknie. Sprawiają, że pompa ciepła jest niemal bezobsługowa.

pompa ciepła Piaseczno

Czy pompa ciepła się opłaca?

Pompa ciepła może wiązać się z dużą inwestycją, dlatego są osoby, które rezygnują z jej montażu. Warto jednak zastanowić się nad korzyściami i oszczędnościami płynącymi z posiadania tego ekologicznego urządzenia grzewczego. Poza ochroną środowiska wiążącą się z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, pompa ciepła daje niezwykłe możliwości pod względem efektywności. Zapewnia to wysoka jakość urządzenia, a w przypadku gruntowej pompy ciepła - również prawidłowo wykonane odwierty. Efektywna praca przekłada się na niskie rachunki za prąd potrzebny do zasilania urządzenia, które może nie tylko ogrzewać budynek, ale również przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Taką możliwość zapewnia wbudowany zasobnik cwu, który dostępny jest już niemal w każdym modelu pompy ciepła. Nowoczesny sterownik za to, pozwala na kontrolowanie pompy ciepła w bardzo prosty sposób, a dzięki aplikacji mobilnej można to robić nawet siedząc wygodnie w fotelu.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Istnieje kilka rodzajów dofinansowań, dzięki którym montaż pompy ciepła nie musi być kosztowny. Właściciele budynków ogrzewanych przez nieekologiczne urządzenia grzewcze, mają szansę wymienić je na pompę ciepła znacznie taniej. Wszystko to za sprawą programu Czyste Powietrze. Niektórzy za to, dopiero budują swoje domy i pragną ogrzewać je ekologicznie już na starcie. Dla takich osób skierowana będzie, ruszająca w roku 2022, dotacja Moje Ciepło. W obniżeniu kosztów inwestycji pomocna jest również ulga termomodernizacyjna. Dzięki niej, wydatki związane z zakupem i montażem pompy ciepła mogą zostać odliczone w rozliczeniu rocznym PIT. Jak widać, sposobów na obniżenie kosztów inwestycji jest wiele. Warto zaznaczyć, że można z nich korzystać na terenie całego kraju. Mieszkańcy Piaseczna na przykład, bezproblemowo mogą złożyć niezbędne wnioski o tego rodzaju pomoc.

Instalatorzy w Twojej okolicy

PCM Klima

ul. Terespolska 158,
05-074 Nowy Konik
tel: 511 308 308
e-mail: biuro@pcmklima.pl
pcmklima.pl

SYNERGYO sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53 bud. 5B
03-885 Warszawa
tel: 732 793 333
e-mail: biuro@synergyo.pl
synergyo.pl

Studio Pomp Ciepła Aneta Oszczak

Mikołajew 18,
96-516 Szymanów
tel: 696 029 697
e-mail: wojciech@oszczak.pl
oszczak.pl