Menu Zamknij

Pompy ciepła Otwock

Energooszczędne rozwiązania Otwock

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które cechują się wysoką efektywnością działania, a przy tym - są w pełni ekologiczne. Nasza firma zajmuje się dystrybucją szwedzkich pomp ciepła marki CTC w Polsce. Są to urządzenia, których producent istnieje już od 100 lat. Nasi autoryzowani partnerzy rozsiani są po terenie całego kraju - jest ich dużo szczególnie w województwie mazowieckim. Mieszkańcy takich rejonów, jak na przykład Otwock, nie mają problemu z dostępem do tych produktów. W okolicach stolicy widać mocne zainteresowanie pompami ciepła. Wiąże się to z coraz większym trendem na życie w zgodzie z naturą. Takie proekologiczne zachowania sprzyjają na przykład mniejszej szansie na powstawanie smogu.

pompa ciepła Otwock

Funkcje pompy ciepła

Głównym zadaniem pompy ciepła jest ogrzewanie budynku. Dzieje się tak za pomocą odnawialnych źródeł energii. Urządzenie pobiera energię z natury, która następnie przekształcana jest w ciepło. Nie potrzeba żadnych materiałów eksploatacyjnych takich jak na przykład węgiel. Oznacza to nie tylko wygodę, ale także duże oszczędności. Wiele modeli posiada wbudowany zasobnik c.w.u. Pompa ciepła więc jest w stanie również produkować ciepłą wodę użytkową. Może też podgrzewać przydomowy basen. To ekologiczne urządzenie grzewcze może służyć także jako klimatyzacja. Wszystko za sprawą wbudowanego lub opcjonalnie dodanego modułu chłodzenia. Użytkownik pompy ciepła nie musi więc wydawać dodatkowych pieniędzy na osobny system klimatyzacyjny.

Dofinansowanie na pompę ciepła

Zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła mogą się wiązać z dużymi kosztami inwestycyjnymi. Na szczęście jest wiele firm pomocy, dzięki którym można starać się o bezzwrotne dofinansowanie. Wiele osób decyduje się na złożenie wniosku do programu Czyste Powietrze. Mogą z niego skorzystać właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić dotychczasowe, mało ekologiczne źródło ogrzewania na pompę ciepła. Na dopłatę do inwestycji mają szansę także osoby, które dopiero co budują swoje cztery kąty - w 2022 roku rusza dedykowany im program o nazwie Moje Ciepło. Na odciążenie portfela można także liczyć dzięki uldze termomodernizacyjnej. Dzięki niej, w rozliczeniu rocznym PIT można odliczyć wydatki związane z montażem pompy ciepła. Mieszkańcy Otwocka, jak i całego kraju, mają więc wiele możliwości na obniżenie kosztów.

Instalatorzy w Twojej okolicy

PCM Klima

ul. Terespolska 158,
05-074 Nowy Konik
tel: 511 308 308
e-mail: biuro@pcmklima.pl
pcmklima.pl

SYNERGYO sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53 bud. 5B
03-885 Warszawa
tel: 732 793 333
e-mail: biuro@synergyo.pl
synergyo.pl

SATOR Grzegorz Skowroński

ul. Wspólna 10,
26-900 Kozienice-Nowiny
tel: 606 243 618
e-mail: biuro@sator.pl
sator.pl