Menu Zamknij

Pompy ciepła Oświęcim

Pompy ciepła w Oświęcimiu

Oświęcim to kolejne miasto na mapie Polski, gdzie mieszkańcy domów jednorodzinnych z pompą ciepła chwalą sobie jej efektywne działanie. Pompa ciepła, czy to typu powietrze-woda czy też gruntowa, spełnia bardzo dobrze rolę urządzenia grzewczego, stanowiąc idealną, ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania. Na pompę ciepła decydują się zarówno właściciele nowych budynków, jak i starszych domów, które dotąd ogrzewane były za pomocą kotłów węglowych czy gazowych. Wymiana starych pieców wspomagana jest przez różnego rodzaju rządowe dotacje.

pompa ciepła Jaworzno

Ekologia pompy ciepła

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła uznawane jest za ekologiczną metodę ogrzewania. Urządzenie to pobiera ciepło z OZE, czyli odnawialnych źródeł energii, których podaż jest na tyle duża, że w praktyce są niewyczerpalne. Aby pobrana energia cieplna została zamieniona na grzewczą, wykorzystywane są przemiany termodynamiczne wewnątrz modułu chłodniczego. Nie ma tutaj reakcji spalania, jak to się dzieje w przypadku tradycyjnych metod ogrzewania. Nie istnieje więc ryzyko zaczadzenia, wykluczone jest generowanie popiołu czy dymu, który przedostaje się do atmosfery, zanieczyszczając ją wieloma szkodliwymi związkami.

Dotacje na pompę ciepła

Inwestycja związana z pompą ciepła może być częściowo objęta dotacją w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Dofinansowanie przyznawane jest wówczas, kiedy właściciel budynku z przestarzałym kotłem na paliwa stałe zdecyduje się na wymianę tego urządzenia np. na nowoczesną pompę ciepła. Kwota dotacji jest różna w zależności od kilku czynników - warto na bieżąco śledzić informacje na ten temat na stronie Programu. Oprócz dofinansowania podatnicy mogą liczyć na skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Ulga umożliwia odliczenie od podatku części kosztów - nie tylko związanych z zakupem i montażem samej pompy ciepła, ale też kosztów związanych z konsultacjami ze specjalistami, wykonaniem projektu przyłączy i wielu innych.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Ekogeoterm Wojciech Mazur

ul. Chrzanowska 69 A,
43-600 Jaworzno
tel: 502 591 335
e-mail: eko@ekogeoterm.pl
ekogeoterm.pl

Instalatorzy w Twojej okolicy

QUERCU Jarosław Godula

ul. Legionów 43,
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl