Menu Zamknij

Pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski

Pompy ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego coraz chętniej dają się przekonać do instalacji ekologicznych pomp ciepła. Nowe domy jednorodzinne niejednokrotnie od podstaw projektowane są zgodnie z ekologicznym duchem, a architekci od początku biorą pod uwagę instalacje niskoemisyjnych urządzeń. Bywa jednak i tak, że starsze domy, które do tej pory ogrzewane były za pomocą tradycyjnych kotłów, przechodzą renowację, której jednym z głównych punktów jest wymiana nieefektywnego, wysokoemisyjnego ogrzewania na nowoczesne pompy ciepła. Urządzenia te zyskują sobie taką przychylność z powodu bezobsługowej pracy, ekologii i efektywności ogrzewania za ich pomocą. Dla niektórych ważny jest także szybki zwrot z inwestycji i wiele funkcji dodatkowych samych urządzeń, takich jak chłodzenie aktywne, pasywne, czy produkcja ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła Ostrowiec Świętokrzyski

Dotacje na zakup i montaż pomp ciepła

Trwa program pod nazwą Czyste Powietrze, z którego korzystają ci właściciele domów, którzy zdecydowali się na wymianę starych urządzeń na ekologiczne. Program przewiduje bezzwrotną dotację na ten cel. Jego warunki bywają zmienne, dlatego warto to na bieżąco śledzić, niemniej w zależności od progu dofinansowania, średnio uzyskać można kwotę od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei niezależnie od dotacji, atrakcyjnym sposobem na zmniejszenie kosztów inwestycji jest skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Umożliwia ona odpisanie od podatku części kosztów związanych z przedsięwzięciem termomodernizacyjnym, do którego należy także montaż pompy ciepła.

Jak montuje się pompę ciepła?

Montaż pompy ciepła zależy między innymi od wybranego typu i modelu urządzenia. Jeszcze na etapie planowania warto wiedzieć, że pompa ciepła musi odpowiadać na zapotrzebowanie budynku na energię — od tego zależy wybór konkretnej mocy urządzenia. Do wyboru mamy pompy powietrzne lub gruntowe. Powietrzne pompy ciepła są łatwiejsze w montażu, który trwa zwykle do trzech dni i nie wymaga specjalnych przygotowań. Z kolei gruntowa pompa ciepła pociąga za sobą konieczność umieszczenia pod gruntem specjalnych kolektorów. Nasi Autoryzowani Partnerzy mają niezbędne doświadczenie zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i montaż oraz serwisowanie pomp ciepła, zapraszamy do kontaktu.

SATOR Grzegorz Skowroński

ul. Wspólna 10,
26-900 Kozienice-Nowiny
tel: 48 382 05 07
lub tel: 606 243 618
e-mail: biuro@sator.pl
sator.pl

Instal-Mix Jacek Lelonek

ul. Jana Pawła II 22,
28-362 Nagłowice
tel: 692 278 743
e-mail: instal_mix@op.pl