Menu Zamknij

Pompy ciepła Ostrołęka

Energooszczędne rozwiązania Ostrołęka

Nowatermia to dystrybutor szwedzkich pomp ciepła marki CTC z szeroką ofertą zarówno gruntowych, jak i powietrznych urządzeń w kraju. W województwie mazowieckim jest kilku naszych autoryzowanych partnerów. Wszystko z uwagi na trend, jaki widoczny jest w tym regionie. Coraz więcej osób decyduje się tam na montaż pompy ciepła. Widać to nie tylko w okolicach stolicy, ale również w dalej położonych miastach, takich jak Ostrołęka. Mieszkańcy malowniczego powiatu ostrołęckiego cenią sobie wygodę, jaką daje pompa ciepła. Ogrzewa ona budynek wykorzystując odnawialne źródła energii. To oznacza, że jest niemal bezobsługowa. Pompy ciepła są urządzeniami niezwykle efektywnymi. Dobrze dobrana i zamontowana jednostka, może działać sprawnie przez wiele lat. Na efektywność tą składają się również odwierty i zamknięty układ instalacji, jeśli zdecydujemy się na gruntową pompę ciepła.

pompa ciepła Ostrołęka

Pompa ciepła - nie tylko ogrzewanie!

Mogłoby się zdawać, że pompy ciepła służą tylko do ogrzewania domu czy też innych budynków. Nie każdy wie, że ma też inne funkcje. Przede wszystkim, większość pomp ciepła posiada wbudowany zasobnik c.w.u, który potrafi wyprodukować bardzo duże ilości ciepłej wody użytkowej. Te ekologiczne urządzenia grzewcze mają również możliwość funkcji podgrzewania basenu. Jak się okazuje, nie tylko ciepło wchodzi w grę. Pompa ciepła potrafi również chłodzić i tym samym służyć jako darmowa klimatyzacja. Wszystko dzięki specjalnym modułom chłodzenia - wbudowanym w jednostkę lub opcjonalnie podłączonym do instalacji. Opcja ta wiąże się z niemałymi oszczędnościami - nie ma potrzeby instalacji osobnego systemu klimatyzacyjnego.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Pompy ciepła, czy to gruntowe, czy powietrzne, często wiążą się ze sporym wydatkiem. Z tego powodu nie każdy decyduje się na taką inwestycję. Dzięki dofinansowaniom, zamontowanie pompy ciepła w domu staje się bardziej realne dla wielu osób. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na program Czyste Powietrze. Dzięki niemu, właściciele nieefektywnych i mało ekologicznych źródeł ogrzewania, mają szansę na wymianę go na pompę ciepła po znacznie niższych kosztach. W 2022 rusza inny rodzaj dopłat - Moje Ciepło. Program ten jest skierowany do osób, które są na etapie budowy domu i chcą zainwestować w ekologiczne urządzenie grzewcze. Jak się okazuje, zakup i montaż pompy ciepła oraz instalacji, to coś, co można odliczyć w rozliczeniu podatkowym PIT. Taką możliwość daje ulga termomodernizacyjna. Jak widać, opcji na obniżenie kosztów inwestycji jest wiele. Są one dostępne na terenie całego kraju - czy to w Ostrołęce, czy w innym miejscu, można z nich korzystać.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Bukowski Instalator

Dębsk 3B,
06-516 Dębsk
tel: 514 453 061
e-mail: vvsror@wp.pl

SYNERGYO sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53 bud. 5B
03-885 Warszawa
tel: 732 793 333
e-mail: biuro@synergyo.pl
synergyo.pl

PCM Klima

ul. Terespolska 158,
05-074 Nowy Konik
tel: 511 308 308
e-mail: biuro@pcmklima.pl
pcmklima.pl