Menu Zamknij

Pompy ciepła Ostróda

Pompy ciepła w Ostródzie

Na terenie historycznych Prus Górnych, na dawnej ziemi Sasinów leży piękna Ostróda — znane miasto turystyczne, które niejednokrotnie zdobywało tytuł najbardziej popularnej miejscowości turystycznej na terenie Warmii i Mazur. Miasto do zaoferowania ma atrakcyjny szlak kajakowy, pieszy, a także żeglowny, będący częścią Kanału Elbląskiego. Mieszkańcy Ostródy cenią sobie walory przyrodnicze miasta, a związane z tym dążenia proekologiczne obserwowane są nawet w zmieniającej się architekturze. Powstające nowe domy jednorodzinne projektowane są często od podstaw jako te, gdzie działać mają ekologiczne pompy ciepła. Z kolei w starych domach tradycyjne kotły grzewcze także wymieniane są na urządzenie, które nie emitują zanieczyszczeń.

Pompy ciepła Ostróda

Ekologia z pompą ciepła

Pompy ciepła to jedne z najbardziej ekologicznych urządzeń grzewczych. Ich siłą jest to, że zapewniając komfort cieplny mieszkańcom budynku, nie emitują jednocześnie żadnych szkodliwych związków do atmosfery. Nie generują dymu, popiołu, nie ma też w ich przypadku ryzyka zaczadzenia. Ciepło do ogrzewania czerpią nie dzięki spalaniu paliw, lecz dzięki przetwarzaniu za pomocą przemian termodynamicznych ciepła pobranego z powietrza lub gruntu. Nie trzeba dostarczać urządzeniu paliwa w postaci węgla, gazu czy oleju opałowego. Pompy ciepła przy pomocy energii elektrycznej zdobędą tanią energię cieplną potrzebną do ogrzania budynku.

Montaż pomp ciepła

Właściwy montaż pompy ciepła, zależy między innymi od wybranego typu urządzenia. Inaczej przebiega on w przypadku powietrznej pompy ciepła, której jednostkę z wentylatorem umieszcza się na zewnątrz budynku, a całość prac zajmuje zwykle około 3 dni, inaczej zaś przebiega montowanie gruntowej pompy ciepła, która wymaga wykonania kolektorów pobierających ciepło z wnętrza ziemi. Tutaj potrzebne są odwierty w gruncie lub wykopy, które zajmują więcej czasu i nakładu pracy. Niemniej, kiedy pompa ciepła jest już prawidłowo zainstalowana, zapewnia komfort cieplny na najwyższym poziomie.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Eco Energy Sp. z o.o.

ul. Topolowa 1, 11-010 Łęgajny
tel: 502 204 060
e-mail: biuro@ecoenergy.com.pl
ecoenergy.com.pl