Menu Zamknij

Pompy ciepła Myszków

Pompy ciepłą w Myszkowie

Malowniczy Myszków położony jest na Wyżynie Woźnicko-Wieluńskiej. Znajduje się w bliskości powstałej w XIX wieku, zelektryfikowanej linii kolejowej, która łączy stolicę Polski ze Śląskiem i Małopolską, tzw. Koleją Warszawsko-Wiedeńską. Większość obszaru Myszkowa to użytki rolne lub leśne. Mieszkańcy Myszkowa cenią sobie postawy proekologiczne, dlatego od pewnego czasu zauważalne jest żywe zainteresowanie pompami ciepła. Te urządzenia grzewcze montowane są coraz częściej w domach jednorodzinnych i odpowiadają za zapewnienie optymalnej temperatury w miesiącach zimowych. Ogrzewają dom, a najlepsze modele pomp ciepła mogą również schładzać wnętrza latem i całorocznie produkować ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła Myszków

Ekologiczne pompy ciepła

Pompy ciepła są urządzeniami ekologicznymi. Nie emitują do atmosfery żadnych zanieczyszczeń, smogu, dymu, czy popiołu. Nie generują też nadmiernego hałasu. Jak to możliwe, że pompa ciepła ogrzewa dom, a jednocześnie jest tak ekologiczna? Sekret tkwi w OZE, czyli odnawialnych źródłach energii. Ogrzewanie domu z pomocą OZE nie wymusza spalania paliw tradycyjnych, gdyż energia grzewcza jest produkowana pod wpływem zachodzących w urządzeniu przemian termodynamicznych z wykorzystaniem energii elektrycznej. Przemieniane ciepło pochodzi ze źródeł darmowych i niewyczerpalnych — powietrza bądź gruntu. Ekolodzy już od dłuższego czasu informują, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii jako tych, które mogą z powodzeniem zastępować tradycyjne paliwa kopalne, stanowi przyszłość ochrony powietrza przed nadmiarem smogu, który generowany jest między innymi przez stare kotły grzewcze.

Czyste Powietrze — dofinansowanie

Trwa rządowy program pod nazwą Czyste Powietrze, jest to dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby wymienić swoje stare, tradycyjne urządzenia grzewcze na te zgodne z duchem ekologii. Po złożeniu stosownego wniosku uzyskać można spore dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła. Warto na bieżąco śledzić aktualne warunki otrzymania dotacji. Każdy, kto płaci podatek dochodowy, ma też możliwość odliczenia części kosztów związanych z zakupem bądź montażem urządzenia. Jest to możliwe dzięki tzw. uldze termomodernizacyjnej.

Instalatorzy w Twojej okolicy

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl