Menu Zamknij

Pompy ciepła Mława

Pompy ciepła w Mławie

W województwie mazowieckim, tuż przy granicy z warmińsko-mazurskim leży miasto Mława, którego mieszkańcy coraz bardziej przekonują się do pomp ciepła. Pompy ciepła w Mławie cieszą się zwiększonym zainteresowaniem głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, pozwalają na bardzo ekologiczne ogrzewania domu, a mławianie, którzy cenią sobie dobrą jakość powietrza, którym oddychają, nie mogą obok tego faktu przejść obojętnie. Po drugie, ogrzewanie to nie jedyna ich funkcja. Pompa ciepła może też ochładzać budynek latem, dzięki tzw. chłodzeniu pasywnemu lub aktywnemu, a dodatkowo jest w stanie przez cały rok produkować ciepłą wodę użytkową po bardzo niskich kosztach.

pompa ciepła Olsztyn

 

Odnawialne źródła energii z pompą ciepła

Ekologia pomp ciepła wiąże się z tym, że do produkcji ciepła grzewczego nie wykorzystują znanych, tradycyjnych paliw kopalnych, takich jak węgiel kamienny czy brunatny, ani gazu ziemnego. Wykorzystują bowiem OZE, czyli odnawialne źródła energii, którymi w przypadku pomp ciepła są powietrze oraz grunt. Pobierana z tych źródeł energia cieplna przekształcana jest przez pompę ciepła na energię grzewczą. Wszystko to odbywa się bez generowania produktów ubocznych, szkodzących środowisku, takich jak dym i zawarte w nich szkodliwe czy wręcz trujące związki.

Produkcja ciepłej wody użytkowej

Oprócz ogrzewania, pompa ciepła może również produkować ciepłą wodę użytkową, którą mieszkańcy domu wykorzystają do dowolnych celów gospodarczych. Zasobnik c.w.u. oraz dodatkowe technologie, w które może być wyposażona pompa ciepła, umożliwia produkowanie bardzo dużej ilości ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu wytwarzanie c.w.u. przez dobrej jakości pompę ciepła jest bardzo konkurencyjne w stosunku do zwykłych bojlerów.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Bukowski Instalator

Dębsk 3B,
06-516 Dębsk
tel: 514 453 061
e-mail: vvsror@wp.pl

ECO-INSTALACJE Damian Bukowski

Al. Marszałkowska 10/57,
06-500 Mława
tel: 518 774 407
e-mail: bukowskidamian99@gmail.com

Eco Energy Sp. z o.o.

ul. Topolowa 1, 11-010 Łęgajny
tel: 502 204 060
e-mail: biuro@ecoenergy.com.pl
ecoenergy.com.pl