Menu Zamknij

Pompy ciepła Mińsk Mazowiecki

Energia odnawialna Mińsk Mazowiecki

Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w województwie mazowieckim - zwłaszcza w takich miastach, jak Mińsk Mazowiecki. Mieszkańcy Mińska, często odwiedzający położoną nieopodal stolicę kraju, chcą uwolnić się od wielkomiejskich spalin i smogu. Pompy ciepła stosowane zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach publicznych przyczyniają się do mniejszej emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jak to możliwe? Urządzenia te wykorzystują odnawialne źródła energii do wytworzenia ciepła bądź chłodu. Są to: grunt, powietrze i woda. Dzięki temu można zapomnieć o na przykład nieekologicznych kotłach węglowych. W pompach ciepła nie zachodzi proces spalania, a powietrze wokół domu jest czystsze, co może przełożyć się na poprawę jego jakości w całej okolicy. Korzystanie z OZE wiąże się również z brakiem wydatków na materiały eksploatacyjne.

pompa ciepła Mińsk Mazowiecki

Niskie koszty użytkowania pomp ciepła

Poza darmowymi źródłami energii, użytkownik pompy ciepła może liczyć też chociażby na niskie rachunki za prąd potrzebny do zasilania urządzenia. Możliwe jest to, gdy zadbamy o prawidłowy dobór i montaż urządzenia - najlepiej wykonane przez profesjonalną firmę, która ma specjalne uprawnienia. Fachowcy powinni zadbać też o dobrze wykonaną instalację, a w przypadku gruntowych pomp ciepła - o odwierty. Wszystkie te działania sprawią, że urządzenie będzie działać bardzo efektywnie i generować niskie koszty użytkowania. Dodatkowo, pompa ciepła zamontowana przez profesjonalistów może działać bezawaryjnie przez długie lata. Dzięki specjalnym funkcjom, istnieje również możliwość połączenia urządzenia z instalacją fotowoltaiczną, dzięki której energia potrzebna do zasilania może stać się całkowicie darmowa.

Gdzie kupić pompę ciepła?

Nowatermia, jako dystrybutor szwedzkich pomp ciepła marki CTC w Polsce, posiada sieć autoryzowanych partnerów, którzy są przeszkoleni i uprawnieni do sprzedaży tych urządzeń. W zakładce Znajdź Instalatora znajdują się wszyscy przedstawiciele - warto skontaktować się z takim, którego siedziba mieści się najbliżej miejsca Twojego zamieszkania. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mają do wyboru kilka firm. Przykładowo, osoby z Mińska Mazowieckiego mogą zgłosić się do poniższego instalatora:

Instalatorzy w Twojej okolicy

"VIKING" Jarosław Wójcik

ul. Słoneczna 6
05-300 Karolina
tel: 600 652 889
e-mail: viking@vikingminsk.pl
vikingminsk.pl