Menu Zamknij

Pompy ciepła Marki

Energooszczędne rozwiązania Marki

Gruntowe i powietrzne pompy ciepła marki CTC to urządzenia grzewcze, których dystrybutorem jesteśmy na terenie całego kraju. W województwie mazowieckim widać duże zainteresowanie tym ekologicznym rozwiązaniem. Zwłaszcza w miasteczkach położonych blisko stolicy - takich jak Marki. Bliskie położenie wielkiego miasta nie sprzyja dobrej jakości powietrza. Aby poprawić wskaźniki, warto żyć bardziej ekologicznie. Dzięki temu mieszkańcy Marek jak i okolic mają szansę również na zdrowsze i bardziej komfortowe warunki życia. Pompy ciepła bowiem nie potrzebują procesu spalania do swojego działania. Energię potrzebną do ogrzewania budynku czerpią z odnawialnych źródeł, takich jak powietrze, woda czy też grunt. Mało tego - są nie tylko naturalne, ale również darmowe!

pompa ciepła Marki

Czy pompa ciepła się opłaca?

Poza ekologicznymi aspektami, istnieje również szereg takich, które wpływają na niskie koszty użytkowania pompy ciepła. Sam fakt, że OZE są darmowe, jest wielką oszczędnością. Poza tym, do działania pompy ciepła potrzebna jest tylko energia elektryczna. Mogłoby się wydawać, że wiąże się to z wysokimi rachunkami. Na szczęście prawidłowy dobór i montaż urządzenia, a w przypadku gruntowej pompy ciepła prawidłowo wykonane odwierty, gwarantują niskie koszty użytkowania. Warto więc wybrać firmę, która jest przeszkolona i posiada specjalne uprawnienia do montażu oraz pierwszego uruchomienia pompy ciepła. Istnieje również możliwość połączenia instalacji z panelami fotowoltaicznymi, które będą tworzyć darmową energię do ogrzewania domu. Poza ekonomicznymi czynnikami warto również wspomnieć o komforcie wynikającym z posiadania pompy ciepła. Jest to urządzenie niemal bezobsługowe. Posiada prosty w obsłudze sterownik, ale kontrolę nad nim można sprawować również z aplikacji w telefonie.

Dofinansowanie do pompy ciepła

Zanim będziemy cieszyć się niskimi kosztami użytkowania i komfortowym ciepłem, zazwyczaj trzeba zainwestować niemałą kwotę na zakup i montaż pompy ciepła. Z pomocą przychodzą różne formy dopłat, dzięki którym ta inwestycja może okazać się bardziej atrakcyjna dla wielu osób. Przede wszystkim, dzięki programowi Czyste Powietrze, na dofinansowanie mają okazję osoby, które chcą wymienić swoje nieekologiczne źródło ogrzewania na coś, co bardziej sprzyja środowisku. W 2022 roku inwestorzy nowych budynków również będą mieli szansę odciążyć swoje portfele. Wszystko za sprawą nowego programu Moje Ciepło. Warto też wspomnieć o możliwości odliczenia w rozliczeniu rocznym PIT zakupów i usług, które wiążą się na przykład z montażem pompy ciepła. Taką możliwość daje ulga termomodernizacyjna. Opcje te sprawiają, że mieszkańcy Marek jak i całej Polski, decydują się na to ekologiczne rozwiązanie dla domu.

Instalatorzy w Twojej okolicy

SYNERGYO sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53 bud. 5B
03-885 Warszawa
tel: 732 793 333
e-mail: biuro@synergyo.pl
synergyo.pl

PCM Klima

ul. Terespolska 158,
05-074 Nowy Konik
tel: 511 308 308
e-mail: biuro@pcmklima.pl
pcmklima.pl