Menu Zamknij

Pompy ciepła Lublin

Energooszczędne rozwiązania Lublin

Nowatermia, jako oficjalny dystrybutor szwedzkich pomp ciepła marki CTC w Polsce, działa w różnych zakątkach kraju. W większych miastach można znaleźć nawet po kilku Autoryzowanych Partnerów firmy. Tak jest na przykład w Lublinie. Czy w tym mieście warto zaopatrzyć się w pompę ciepła? Mieszkańcy Lublina, którzy już posiadają pompę ciepła, bardzo cenią sobie to ekologiczne rozwiązanie. Nawet w przypadku gruntowych pomp ciepła, przy których wymagane są dodatkowo odwierty. Cechuje je bardzo dobra efektywność działania, niskie koszta eksploatacji oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Nie dość, że możemy zadbać o środowisko, to nie ponosimy przy tym żadnych kosztów związanych z materiałami eksploatacyjnymi potrzebnymi do ogrzewania budynku. Niezwykłe zalety i komfort użytkowania sprawia, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne zarówno w Lublinie, jak i w całej Polsce.

pompa ciepła Lublin

Dofinansowanie do pomp ciepła

Istnieje kilka możliwości, dzięki którym zakup i montaż pompy ciepła nie muszą być kosztowne. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na program Czyste Powietrze. Dzięki niemu właściciele domów ze starym, nieekologicznym źródłem ogrzewania, mogą dostać dofinansowanie na jego wymianę na bardziej sprzyjające środowisku urządzenie. Już od 2022 roku, właściciele nowo budowanych domów również będą mogli uzyskać dotację do pompy ciepła. Taką możliwość da nowy program o nazwie Moje Ciepło. Oprócz tego rodzaju dopłat, istnieje także Ulga Termomodernizacyjna. Polega ona na odliczeniu w rozliczeniu rocznym PIT kosztów, które wiązały się z zakupem i montażem ekologicznych źródeł ogrzewania.

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła, zarówno powietrzne jak i gruntowe, posiadają wiele zalet, dzięki którym coraz więcej mieszkańców Lublina decyduje się na ich posiadanie. Są nie tylko ekologiczne, ale również bardzo wydajne. Prawidłowo zamontowane jednostki potrafią działać efektywnie nawet przez 25 lat. Rachunki za prąd potrzebny do działania pompy ciepła są naprawdę niskie - tym bardziej w porównaniu do wydatków związanych z kupnem węgla czy innych paliw zasilających mniej ekologiczne urządzenia grzewcze. Dodatkowo, pompę ciepła można połączyć z panelami fotowoltaicznymi, dzięki czemu możemy uzyskać nawet darmowe ciepło w swoim domu. Warto również wspomnieć o komforcie płynącym z użytkowania tego urządzenia. Sterowanie jest naprawdę proste i intuicyjne. Możliwe jest ono nie tylko za pośrednictwem sterownika na pompie ciepła, ale także za pomocą darmowej aplikacji z telefonie.

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKO-INSTAL Daniel Zabłocki

Świdry 110 A,
21-400 Świdry
tel: 504 127 622
e-mail: danyz7909@gmail.com

SATOR Grzegorz Skowroński

ul. Wspólna 10,
26-900 Kozienice-Nowiny
tel: +48 382 05 07
e-mail: biuro@sator.pl
sator.pl