Menu Zamknij

Pompy ciepła Lubin

Energooszczędne rozwiązania w Lubinie

Nowatermia jest dystrybutorem pomp ciepła marki CTC na terenie Polski. Firma posiada sieć Autoryzowanych Partnerów, którzy zajmują się sprzedażą i montażem tych urządzeń grzewczych. Dzięki temu mieszkańcy takich miast, jak na przykład Lubin, nie mają kłopotu z ich dostępnością i kupnem. Lubin znajduje się w województwie dolnośląskim - na Wysoczyźnie Lubińskiej. Miasteczko charakteryzuje się bogatymi złożami rudy miedzi. Wydobywa się tam również srebro. Przemysł kopalniany kontrastuje z bogatą zielenią miejską - na terenie Lubina znajdują się bowiem liczne parki. Mieszkańcy miasta cenią sobie naturę, toteż coraz częściej wykorzystują ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich jest zastosowanie pompy ciepła do ogrzewania domu.

pompa ciepła Lubin

Ekologiczne pompy ciepła

Czy pompa ciepła jest ekologiczna? Na to pytanie z pewnością można odpowiedzieć twierdząco. Pompy ciepła, by ogrzewać budynek, wykorzystują odnawialne źródła energii. Może być to na przykład powietrze, woda lub grunt (w tym wypadku do montażu pompy ciepła niezbędne są odwierty wgłąb ziemi). Źródła te są w pełni naturalne i odnawialne. Dzięki temu użytkownik pompy ciepła może zapomnieć o kupnie materiałów eksploatacyjnych, które stosuje się na przykład w przypadku kotłów zasilanych paliwami kopalnymi. Nie zachodzą również żadne procesy spalania, co sprawia, że do atmosfery nie są emitowane szkodliwe substancje.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Działania związane z ekologicznymi zmianami są w naszym kraju mocno wspierane. Tak jak na panele fotowoltaiczne można skorzystać z dofinansowania "Mój Prąd", tak i na pompy ciepła istnieją różnego rodzaju dopłaty. Kluczowy jest tutaj program "Czyste Powietrze". O dotację tą mogą ubiegać się osoby, które zdecydowały się na wymianę nieekologicznego źródła ogrzewania w swoim domu, na takie urządzenie grzewcze, jak na przykład pompa ciepła. Istnieje także Ulga Termomodernizacyjna, dzięki której w podatku dochodowym PIT, można odliczyć takie działania, jak zakup i montaż pompy ciepła i innych elementów instalacji. Obydwie formy pomocy mogą się ze sobą łączyć. To sprawia, że te ekologiczne urządzenia są niemalże na wyciągnięcie ręki.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Instal-Perfekt sp. z o.o. sp.k.

ul. Łużycka 31,
64-100 Leszno
tel: 605 224 786
e-mail: info@instal-perfekt.pl
instal-perfekt.pl

HALP Przemysław Legner

Ignacego Mościckiego 2/2
56-400 Oleśnica
tel: 669 945 268
e-mail: halp.biuro@gmail.com