Menu Zamknij

Pompy ciepła Legnica

Pompy ciepła w Legnicy

Energooszczędne pompy ciepła w Legnicy

Gruntowe i powietrzne pompy ciepła marki CTC w Legnicy na Dolnym Śląsku zyskują coraz większą popularność ze względu na to, że są rozwiązaniami niezwykle energooszczędnymi. Dzięki temu, że te urządzenia grzewcze korzystają z odnawialnych źródeł energii (OZE), pozwalają na duże oszczędności. Odnawialne źródła energii są prawie bezkosztowe, gdyż ciepło pobierane z otaczającego nas powietrza czy transportowane spod powierzchni grunt, na którym stoi ogrzewany budynek, są zasobami praktycznie nieograniczonymi. Stanowi to więc ekonomiczną alternatywę dla - chociażby - gazu ziemnego, którego cena cały czas rośnie. Odnawialne źródła energii nie tylko sprawiają, że właściciel domu czy mieszkańcy budynku nie ponoszą wysokich kosztów, które związane są z eksploatacją tradycyjnych, konwencjonalnych materiałów potrzebnych do ogrzewania, a dodatkowo wpływają pozytywnie na środowisko naturalne. Brak generowania dymu, w tym szkodliwych substancji, dwutlenku węgla oraz niska emisja dźwięków przez pompę ciepła to cechy, które składają się na jej przyjazność dla środowiska.

pompa ciepła Oleśnica

Dofinansowanie pomp ciepła

Zakup i montaż pomp ciepła, choć to rozwiązania warte swojej ceny, mogą stanowić wyzwanie inwestycyjne. Istnieje jednak kilka możliwości, które sprawiają, że pod względem nakładu finansowego będzie to przedsięwzięcie dużo mniej obciążające portfel. Mieszkańcy Legnicy chętnie korzystają z rządowego Programu Czyste Powietrze. W ramach Programu uzyskać można bezzwrotną dotację na poczet zakupu i montażu pompy ciepła. Warto śledzić warunki uzyskania dofinansowania i skorzystać z tej możliwości. Inna metoda na obniżenie kosztów to skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, dzięki czemu część wydatków można odpisać od podatku.

Coraz większe zainteresowanie pompami ciepła

Dolny Śląsk, nie wykluczając Legnicy, to obszar, gdzie popularność pomp ciepła stale wzrasta. Związane może być to ze zwiększoną świadomością ekologiczną ludności i faktem, że pompy ciepła są metodami grzewczymi, które chronią środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami. Profesjonalni instalatorzy na terenie Dolnego Śląska chętnie służą pomocą w doborze optymalnej dla danego budynku pompy ciepła.

Instalatorzy w Twojej okolicy

TB system Tomasz Piksa

ul. Browarowa 1
58-400 Kamienna Góra
tel: 661 715 712
e-mail: biuro@tb-system.pl
tb-system.pl