Menu Zamknij

Pompy ciepła Kutno

Pompy ciepła w Kutnie

Właściciele domów jednorodzinnych w Kutnie chwalą sobie nowoczesne pompy ciepła. Te urządzenia grzewcze są receptą na bardzo ekologiczne i wydajne ogrzewanie budynków. Zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła, dostosowane do parametrów domu i jego zapotrzebowania na energię grzewczą sprawdzają się w swojej roli znakomicie, gwarantując komfort cieplny mieszkańcom w miesiącach zimowych i letnich. Oszczędzają nasz czas, ponieważ działają w pełni bezobsługowo, dbają też o budżet domowy, redukując do zera konieczność opłat za gaz czy węgiel kamienny. Pozostaje jedynie rachunek za energię elektryczną, której pompa ciepła pobiera kilkukrotnie mniej niż tradycyjne ogrzewanie elektryczne np. maty grzewcze.

pompa ciepła Łódź

Ekologia pomp ciepła

Pompy ciepła nie korzystają z energii ze spalania paliw kopalnych. To, co prowadzi do uzyskania energii grzewczej to przemiany termodynamiczne ciepła pochodzącego z odnawialnych źródeł energii, które zachodzą wewnątrz modułu chłodniczego. OZE, o których mowa to powietrze (w przypadku pomp ciepła typu powietrze-woda) oraz grunt (pompy ciepła typu grunt-woda). Pompy ciepła nie generują zanieczyszczeń, dymu, pyłu ani nie emitują głośnych dźwięków, które mogłyby przeszkadzać ludziom czy zwierzętom.

Montaż pompy ciepła w Kutnie

W Kutnie i okolicach dostępni są profesjonalni instalatorzy pomp ciepła. Współpracujący z nami Autoryzowani Partnerzy doskonale znają specyfikę urządzeń szwedzkiej marki CTC. Ich wiedza i doświadczenie pozwala na fachowy montaż pomp ciepła zarówno typu powietrze-woda, jak i grunt-woda. W przypadku gruntowych pomp ciepła ostateczny montaż urządzenia poprzedzony musi być wykonaniem specjalnych odwiertów w głąb ziemi, w których w następstwie umieszczane zostają dolne wymienniki ciepła z czynnikiem chłodniczym. Zamiast odwiertów można wykonać również wymienniki poziome, potrzebują one jednak dużo większej powierzchni działki.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Danpol

ul. Gimnastyczna 1, 94-128 Łódź
tel: 42 640 42 65
e-mail: danpol@danpol.info
danpol.info