Menu Zamknij

Pompy ciepła Kraków

Pompy ciepła w Krakowie

Kraków to jedno z największych w Polsce miast, w których mieszkańcy domów jednorodzinnych coraz częściej mówią o zaletach pomp ciepła. Pompy ciepła w Krakowie zyskują sobie przychylność tych, dla których liczy się nowoczesny sposób ogrzewania budynków jednorodzinnych, oszczędność, a także ekologia. Tym właśnie wyróżniają się pompy ciepła na tle tradycyjnych metod grzewczych. Inwestycja w pompę ciepła zwraca się już po kilku latach. Warto dodać, że urządzenie to może mieć więcej zastosowań i nie ograniczać swojego działania do ogrzewania domu. Wraz z pompą ciepła domownicy mają możliwość niskim kosztem produkować ciepłą wodą użytkową i chłodzić budynek latem, a wszystko to bez szkody dla środowiska naturalnego.

pompa ciepła Częstochowa

OZE w pompach ciepła

Powodem, dzięki któremu pompy ciepła nazywane są ekologicznymi instalacjami grzewczymi, jest wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii do produkcji ciepła. Takich źródeł może być wiele, ale w przypadku pomp ciepła mamy do czynienia z pobieraniem energii z powietrza (w pompach typu powietrze-woda) albo spod ziemi (pompy ciepła typu grunt-woda). Za każdym razem ciepło pobrane z tych źródeł ulega przemianom termodynamicznym wewnątrz modułu chłodniczego, dzięki czemu zamieniane jest w energię grzewczą. Ta z kolei, trafiając finalnie do instalacji ogrzewania podłogowego czy do kaloryferów, ogrzewa dom, zapewniając jego mieszkańcom komfort cieplny.

Ciepła woda użytkowa z pompą ciepła

Niektóre pompy ciepła wyposażone są w dodatkowe zasobniki ciepłej wody użytkowej. Umożliwia to produkcję c.w.u. przez pompę ciepła marki CTC przez cały rok.

Instalatorzy w Twojej okolicy

PANDA & KRECIK

ul. Ochota 2B/19,
32-020 Wieliczka
tel: 608 203 191
tel: 691 977 629
tel: 694 700 750
e-mail: biuro@pandaikrecik.pl
pandaikrecik.pl

EKOFRONT Gabriel Janowski

ul. Płk. Dąbka 17, (wejście B, II piętro),
30-001 Kraków
tel: 792-820-354
e-mail: biuro@ekofront.pl
ekofront.pl