Menu Zamknij

Pompy ciepła Knurów

Pompy ciepła w Knurowie

Na terenie województwa śląskiego, w powiecie gliwickim, położony jest Knurów. Blisko 40% powierzchni Knurowa to użytki rolne. Mieszkańcy miasta zainteresowani są ekologicznymi odpowiednikami instalacji grzewczych opartych na procesach spalania, dlatego coraz chętniej mówi się o pompach ciepła, zarówno powietrznych, jak i gruntowych. Pompy ciepła służą ogrzewaniu budynku w miesiącach zimowych — zapewniają komfort cieplny mieszkańcom na bardzo wysokim poziomie. Mogą też produkować przez cały rok ciepłą wodę użytkową. Ci, którzy już zdecydowali się na wymianę tradycyjnego kotła na pompę ciepła, wskazują na brak zastrzeżeń zarówno co do jakości ogrzewania (pompy ciepła działają bardzo efektywnie), jak i obsługi, ponieważ w większości przypadków urządzenia są w pełni bezobsługowe!

pompa ciepła Knurów

Ekologiczne OZE

Odnawialne źródła ciepła występują w naturze prawie bez ograniczeń. Regenerują się tak szybko, że nawet nie zauważamy ich zużycia, dlatego mówi się o nich, że są niewyczerpalne. W przypadku OZE, z których korzystają pompy ciepła, mowa o powietrzu i gruncie. W zależności od typu urządzenia, energia grzewcza powstaje albo z wykorzystania ciepła pochodzącego z powietrza, albo z ciepła pobieranego spod powierzchni ziemi. Przekształcenie pobranej energii w ciepło, które finalnie trafi do instalacji grzewczej domu, polega na przemianach termodynamicznych. Jest więc to proces ekologiczny, nie emituje żadnych zanieczyszczeń takich jak dym czy popiół. Nie ma też mowy o zagrożeniu zaczadzeniem.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Zakup i montaż pompy ciepła warto poprzedzić złożeniem wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia. Dzięki temu uzyskać można wsparcie finansowe na wymianę tradycyjnej instalacji grzewczej na ekologiczną. Dofinansowanie możliwe jest dzięki trwającemu programowi pod nazwą Czyste Powietrze. Warunki Programu mogą być zmienne, dlatego warto śledzić aktualności w tym zakresie. Inną szansą na zaoszczędzenie na pompach ciepła jest skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, pozwalającej na odpisaniu od podatku części kosztów.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C,
41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl