Menu Zamknij

Pompy ciepła Kielce

Pompy ciepła w Kielcach

Kielce to jedno z wielu miast w województwie świętokrzyskim, gdzie mieszkańcy domów mogą cieszyć się przyjemną temperaturą wnętrz w zimowych miesiącach dzięki nowoczesnym pompom ciepła. Pompy ciepła w Kielcach zyskują popularność i dobrą prasę również dlatego, że latem mogą obniżyć panującą w domach temperaturę dzięki funkcji chłodzenia aktywnego bądź pasywnego. Pompy ciepła mogą również przez cały rok produkować ciepłą wodę użytkową po bardzo niskich kosztach. Kielce jako miasto, gdzie często w powietrzu obecny jest smog, niejednokrotnie prowadziło kampanie uświadamiające, jak ważne są niskoemisyjne urządzenia grzewcze. Pompy ciepła są doskonałą ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych kotłów.

Pompa ciepła Kielce

Niskoemisyjne pompy ciepła

Pompy ciepła wpisują się w plan niskoemisyjnej gospodarki miasta Kielce. Nie powodują zanieczyszczeń środowiska, ponieważ ogrzewanie za ich pomocą budynku nie wiąże się z produkowaniem dwutlenku węgla, popiołu, czadu, nie ma też ryzyka zatrucia, co może mieć miejsce w przypadku ogrzewania gazem przy nieszczelnej instalacji. Pompy ciepła nie potrzebują do ogrzewania paliw — energię grzewczą uzyskują na drodze przemian termodynamicznych ciepła pozyskanego z powietrza labo gruntu. Takie źródła ciepła nazywane są OZE (odnawialnymi źródłami energii) i są w praktyce niewyczerpalne, co stanowi dodatkowy walor ekologiczny.

Montaż pomp ciepła

Pompy ciepła typu powietrze-woda są najłatwiejsze w montażu. Instaluje się jednostkę zewnętrzną z wentylatorem, której główną rolą jest dostarczanie powietrza do instalacji, aby pompa ciepła mogła rozpocząć proces przemiany energii cieplnej na grzewczą. Montaż i sprawdzanie poprawności działania powietrznej pompy ciepła to kwestia około trzech dni. Z kolei więcej prac wymaga instalacja pompy ciepła typu grunt-woda. Gruntowa pompa ciepła wiąże się z umieszczeniem pod gruntem kolektorów. Instalowane są one w układzie pionowym, do czego niezbędne jest wykonanie odwiertów lub w układzie horyzontalnym, co niesie potrzebę wykonania wykopów. Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami, dla których montaż i serwisowanie tych urządzeń nie stanowią tajemnic.

Instal-Mix Jacek Lelonek

ul. Jana Pawła II 22,
28-362 Nagłowice
tel: 692 278 743
e-mail: instal_mix@op.pl