Menu Zamknij

Pompy ciepła Kędzierzyn-Koźle

Pompy ciepła w Kędzierzynie-Koźlu

Kędzierzyn-Koźle to drugie obok Opola miasto co do wielkości na terenie województwa opolskiego, jeśli wziąć pod uwagę liczbę ludności oraz obszar. To właśnie w Kędzierzynie-Koźlu znajduje się jeden z największych rzecznych portów w Polsce, a także największe w kraju przemysłowe zakłady chemiczne, których historia sięga lat 40. XX wieku. Kędzierzyn-Koźle to jednocześnie jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Polski, na co składa się ogromna ilość pyłu zawieszonego w powietrzu. Z tego powodu kędzierzynianie szukają alternatyw dla urządzeń grzewczych, które w przeciwieństwie do kotłów węglowych czy gazowych nie wytwarzają zanieczyszczeń. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie ekologicznymi pompami ciepła wzrasta.

pompa ciepła Opole

Ekologiczne pompy ciepła

Znakiem rozpoznawczym pomp ciepła jest ekologia. Produkowanie przez urządzenia ciepła grzewczego nie pociąga za sobą skutków w postaci tworzenia się dymu czy popiołu. Brak w tym przypadku emisji wraz z dymem szkodliwych substancji do atmosfery. Ciepło bowiem produkowane jest pod wpływem przemian termodynamicznych wewnątrz modułu chłodniczego, a nie za sprawą spalania paliw. Źródłami ciepła w przypadku pomp ciepła są: powietrze (w przypadku urządzeń typu powietrze-woda) lub grunt (w przypadku pomp ciepła typu gruntowego). Źródła te są w praktyce niewyczerpalne, a co ważne dla kieszeni — nic nie kosztują. Płacimy jedynie za energię elektryczną potrzebną do ich transportu.

 

Oszczędność pieniędzy z pompą ciepła

Oprócz aspektu ekologicznego, pompy ciepła są dobrym sposobem na oszczędności w gospodarstwie domowym. Prawidłowo dobrana moc urządzenia będzie gwarancją wydajności i wysokiej efektywności ogrzewania, a jednocześnie nie będzie generować cyklicznych rachunków za zużycie paliw grzewczych — ma to swoje zalety szczególnie w dobie coraz droższego gazu ziemnego i węgla kamiennego. Brak opłat za paliwo grzewcze wynika bezpośrednio z faktu darmowych OZE, z których pompa ciepła produkuje ciepło grzewcze. Sama inwestycja w pompę ciepła może być finansowana dzięki programowi Czyste Powietrze, a część kosztów zakupu czy montażu instalacji można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

Aestus sp. z o.o.

ul. Wojciecha Kilara 4C,
41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl