Menu Zamknij

Pompy ciepła Katowice

Pompy ciepła w Katowicach

Katowice należą do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, leżącej na trasie głównych szlaków drogowych i kolejowych. Stanowią część ośrodka gospodarczego, o którym mówi się, że jest centrum handlu, usług i działalności produkcyjnej tego obszaru. Ze względu na intensywny rozwój przemysłowy Katowice nie należały nigdy do najczystszych obszarów Polski, jednak katowiczanie robią wszystko, by poprawić jakość powietrza. Jednym ze sposobów jest wymiana tradycyjnych kotłów grzewczych na ekologiczne pompy ciepła, które nie emitują do atmosfery żadnych zanieczyszczeń. Stanowią więc bardzo dobrą alternatywę dla metod ogrzewania wykorzystujących spalanie paliw kopalnych.

pompa ciepła Katowice

Pompy ciepła i OZE

Odnawialne źródła energii (OZE) stanowią zupełnie nową jakość, która wznosi instalacje na nich bazujące na zdecydowanie wyższy poziom. Pompy ciepła opierają się na takich OZE jak powietrze i grunt. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują ciepło pobierane właśnie z powietrza za pomocą zewnętrznej jednostki z wentylatorem. Pompy ciepła typu grunt-woda zaś pobierają ciepło z gruntu, a umożliwiają to specjalne kolektory pionowe lub poziome, w których znajduje się płyn o niskiej temperaturze krzepnięcia. Niezależnie od typu pompy ciepła, ważne jest to, że uzyskanie ciepła grzewczego nie zachodzi za pomocą reakcji spalania, tylko dzięki przemianom termodynamicznym. Przemiany te są całkowicie ekologiczne, nie szkodzą środowisku i pozostawiają powietrze czyste.

Montowanie pompy ciepła

Nasi Autoryzowani Partnerzy posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia do sprzedaży i montażu pomp ciepła. Doświadczenie monterów umożliwia montowanie i serwisowanie urządzeń tak wysokiej klasy, jak pompy ciepła szwedzkiej firmy CTC. Pompa ciepła, której moc prawidłowo dopasowana jest do rzeczywistego zapotrzebowania budynku na ciepło, potrafi działać bezawaryjnie nawet ponad dwie dekady, a koszty przedsięwzięcia zwracają się już po kilku latach. Co więcej, koszty zakupu i montażu mogą być odliczone od podatku dzięki skorzystaniu z ulgi termomodernizacyjnej i dofinansowane z programu Czyste Powietrze.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl