Menu Zamknij

Pompy ciepła Jelenia Góra

Pompy ciepła Jelenia Góra

Jelenia Góra to 20-tysięczne miasto w południowo-zachodniej Polsce. Położone jest nad rzeką Bóbr, w Kotlinie Jeleniogórskiej, w województwie dolnośląskim. Jelenia Góra to ośrodek wypoczynkowy i narciarski, z dużą liczbą hoteli, restauracji, sklepów i innych udogodnień. Pod koniec XII wieku Henryk II Pobożny ufundował w pobliskim Luszynie klasztor benedyktynów. W 1512 roku znany astronom jezuicki Sebastian Münster opublikował w Jeleniej Górze swój model kosmograficzny „Cosmographia”. Jego mapa została zilustrowana z kulą ziemską i wyrytą postacią ludzką, która prawdopodobnie miała przedstawiać autora. W roku 1670 król Jan II Kazimierz ponownie przeznaczył klasztor na opactwo benedyktyńskie w Jeleniej Górze. Biblioteka klasztorna powstała w 1722 roku, a pierwsza publikacja nosząca jej nazwę ukazała się w 1728 roku. Dzisiejsza biblioteka zawiera około 5000 dzieł prawniczych, duchowych i historycznych.

pompa ciepła Oleśnica

Rozwiązania ekologiczne w Jeleniej Górze

Pompa ciepła to urządzenie mechaniczne, które przenosi energię cieplną z jednego miejsca do drugiego, zwykle między dwoma miejscami o różnych temperaturach. Elektryczna pompa ciepła działa jak stała pętla. Wciąga zimne powietrze do urządzenia i wykorzystuje silnik elektryczny do obracania cewek wypełnionych czynnikiem chłodniczym między gorącym a zimnym. Podczas gdy cewki są w jednym stanie, ciepło z zewnątrz lub z innego źródła jest przez nie wychwytywane i schładzane, zanim zostanie oddane z powrotem do otoczenia. Ta wymiana ciepła powoduje zmiany ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz urządzenia, powodując siłę, która przepycha ciekły czynnik chłodniczy przez wężownice. Tarcie pomiędzy ruchomymi powierzchniami cewki wytwarza ciepło, które jest przenoszone w przestrzeń, a następnie do systemu ogrzewania budynku. Cykl elektrycznej pompy ciepła działa w obiegu zamkniętym, w którym powietrze jest zmuszane do przemieszczania się przez system. Ten ruch czynnika chłodniczego i przenoszenie ciepła sterowane sprężarką mogą być wykorzystywane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia przestrzeni. Na przykład standardowy termostat montowany na ścianie może wystarczyć dla małego domu jednorodzinnego, ale niekoniecznie dla budynku komercyjnego. Pętla gruntu geotermalnego jest instalowana w punkcie wydobycia na zewnątrz, a wężownica zewnętrzna, w której krąży woda, jest instalowana w pobliżu punktu wydobycia (lub powrotu) pod ziemią.

Oferta Nowatermii w Jeleniej Górze

Nowatermia oferuje najlepsze rozwiązania grzewcze, pompy ciepła szwedzkiej marki CTC. Z Autoryzowanymi Partnerami, którzy są w pełni przeszkoleni i świadczą doskonałe usługi, będziesz mieć gwarancję wysokiej jakości rozwiązań. Firma CTC oferuje najlepsze rozwiązania pod względem wydajności i innowacyjności. Znane są z wysokowydajnych pomp ciepła zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Chętnie wykonamy usługi instalacyjne lub zaprojektujemy system grzewczy dla Twojego domu. Nie wahaj się z nami skontaktować, zawsze chętnie pomożemy!

 

Instalatorzy w Twojej okolicy

TB system Tomasz Piksa

ul. Browarowa 1
58-400 Kamienna Góra
tel: 661 715 712
e-mail: biuro@tb-system.pl
tb-system.pl