Menu Zamknij

Pompy ciepła Inowrocław

Energia odnawialna w Inowrocławiu

Nowatermia jest dystrybutorem szwedzkich pomp ciepła marki CTC w Polsce. Dzięki głównemu magazynowi mieszczącemu się w Lipnie, pompy ciepła mogą być szybko dostarczone w każdy zakątek kraju. Mieszkańcy Inowrocławia, który również mieści się w województwie kujawsko-pomorskim, nie mają więc problemu z dostępnością tych urządzeń grzewczych. Miasto to jest przede wszystkim miejscowością uzdrowiskową. Oprócz ogrodów czy Pijalni Wód, popularne są tam tężnie solankowe. Przebywanie w ich pobliżu przyczynia się do poprawy układu odpornościowego czy też dróg oddechowych. Ważną rolę odgrywa więc wdychane powietrze. Warto również zadbać o jego czystość w innych zakątkach miasta. Można to robić na kilka sposobów: przesiąść się z samochodu na rower czy też zdecydować się na montaż pompy ciepła. Jest to urządzenie grzewcze, które do swojego działania wykorzystuje odnawialne źródła energii. Nie zachodzą żadne procesy spalania, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Kuracjusze przyjeżdżający do Inowrocławia mogliby więc cieszyć się jeszcze lepszą jakością powietrza, tak samo jak Inowrocławianie, którzy dodatkowo mogą zaoszczędzić swoje pieniądze. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest bowiem całkowicie darmowe, co znacznie pomniejsza koszty użytkowania pompy ciepła.

pompa ciepła Inowrocław

Pompa ciepła - koszt

Poza darmowymi i odnawialnymi źródłami energii, które obniżają koszta związane z użytkowaniem pompy ciepła, jest jeszcze kilka czynników, dzięki którym ta inwestycja się opłaca. Dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła będzie działać efektywnie i bezawaryjnie przez wiele lat. W przypadku gruntowych pomp ciepła na efektywność tą wpływa również wykonanie odwiertów. Warto dodać, że pompy ciepła można połączyć z instalacją fotowoltaiczną. Wszystkie te działania znacznie obniżą rachunki za prąd potrzebny do działania urządzenia. Sam zakup i montaż pompy ciepła nie musi być dużym wydatkiem. Mieszkańcy Inowrocławia, jak i całego kraju mają możliwość skorzystania z dofinansowania "Czyste Powietrze" czy też z Ulgi Termomodernizacyjnej.

Montaż pompy ciepła

Wiemy, jak ważny jest prawidłowy montaż pomp ciepła oraz całych instalacji grzewczych. Dlatego nasi Partnerzy Handlowi, których znaleźć można na terenie całej Polski, są w pełni przeszkoleni i uprawnieni do montażu pomp ciepła marki CTC. Profesjonalne wykonanie oraz wysoka jakość produktów zagwarantuje dużą efektywność i prawidłowe działanie urządzenia.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Instalcentrum

Wichowo 13
87-600 Lipno
tel: 606 391 330
e-mail: biuro@instalcentrum.com.pl
instalcentrum.com.pl

HILDEBRANT

ul. Żeglarska 2, 88-400 Żnin
tel: 663 636 439
tel: 665 543 080
e-mail: biuro@hildebrant.pl
hildebrant.pl