Menu Zamknij

Pompy ciepła Iława

Pompy ciepła w Iławie

Nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce, położona jest Iława. Obszar miasta należy do Zielonych Płuc Polski, czyli charakteryzuje się bardzo czystym powietrzem i różnorodnością systemu przyrodniczego. W 2019 roku w mieście pojawiły się urządzenia mierzące poziom zanieczyszczenia powietrza w czasie rzeczywistym. Czujniki zbierają i przetwarzają informacje, które pozwalają określić jakość badanego powietrza. Na podstawie pomiarów przesyłane są raporty do Urzędu Miasta Iławy, które pozwalają na ocenę stanu powietrza i ewentualną reakcję oraz stworzenie planu działań naprawczych. Jednym ze skutków takiego monitoringu jest większa świadomość ekologiczna mieszkańców, a co za tym idzie, coraz częściej instalowane pompy ciepła przy domach jednorodzinnych.

Pompa ciepła Iława

Wpływ pomp ciepła na jakość powietrza

Pompy ciepła nie emitują żadnych szkodliwych dla środowiska naturalnego i zdrowia związków. Te substancje uboczne zwykle są udziałem reakcji spalania niezbędnej w przypadku tradycyjnych urządzeń grzewczych. Spalanie węgla kamiennego, gazu ziemnego czy oleju opałowego przez kotły niesie za sobą przedostawanie się wraz z dymem szkodliwych związków do atmosfery. Pompy ciepła nie bazują na reakcji spalania. Pobierają ciepło z powietrza albo gruntu i zmieniają je na energię grzewczą — w pełni ekologicznie, z pomocą przemian termodynamicznych. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii, tak jak czyni się to w przypadku ogrzewania pompami ciepła, przynosi korzyści, na które ekolodzy zwracają uwagę od lat.

Samowystarczalny system grzewczy

Wielu właścicieli domów decyduje się na montaż ekologicznych pomp ciepła w pakiecie z panelami fotowoltaicznymi. Taki duet to niezawodny sposób na stworzenie budynku niemal samowystarczalnego. Pompy ciepła do działania potrzebują energii elektrycznej. Ta z kolei może być dostarczana w sposób darmowy, dzięki panelom fotowoltaicznym, które zamieniają światło słoneczne na prąd. W rezultacie mieszkańcy budynku mogą cieszyć się w pełni darmowym ogrzewaniem, bez opłat za działanie pompy ciepła, a nadwyżka prądu z paneli może posłużyć do zasilenia sprzętów AGD. Jednak nawet instalacja jedynie pompy ciepła, bez paneli fotowoltaicznych, przynosi oszczędności, chociażby na paliwach grzewczych, których nie trzeba już dostarczać do urządzenia, aby ogrzać budynek.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Eco Energy Sp. z o.o.

ul. Topolowa 1, 11-010 Łęgajny
tel: 502 204 060
e-mail: biuro@ecoenergy.com.pl
ecoenergy.com.pl