Menu Zamknij

Pompy ciepła Gniezno

Energia odnawialna w Gnieźnie

Jesteśmy dystrybutorem pomp ciepła marki CTC w Polsce. Dlatego naszych Autoryzowanych Partnerów można znaleźć także w województwie wielkopolskim. Leży tam Gniezno znane wszystkim jako pierwsza stolica kraju. Słynie z wielu zabytków, które co roku odwiedzają liczni turyści. Warto więc zadbać o jakość powietrza w Gnieźnie oraz na terenie całego powiatu gnieźnieńskiego. Większość zanieczyszczeń pochodzi od źródeł ogrzewania zarówno domów, jak i obiektów wielkopowierzchniowych. Na szczęście z pomocą przychodzą pompy ciepła, które ogrzewają budynek wykorzystując odnawialne źródła energii. Są one w pełni naturalne i nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Występują pod postacią gruntu, powietrza lub wody. Co za tym idzie - są również niewyczerpywalne w porównaniu do na przykład paliw kopalnych. Wiąże się z nimi jeszcze jedna ważna korzyść - są całkowicie darmowe. Nie trzeba więc martwić się o wydatki związane z kupnem materiałów eksploatacyjnych. Te ekologiczne urządzenie grzewcze wydaje się być więc idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców Gniezna.

pompa ciepła Gniezno

Montaż pompy ciepła

Pompa ciepła, czy to gruntowa czy powietrzna, by efektywnie działać, musi zostać odpowiednio dobrana do potrzeb budynku. Jej niezawodne działanie wiąże się także z samym procesem montażu. W przypadku gruntowych jednostek trzeba wykonać specjalne odwierty wgłąb ziemi. Dopiero potem instaluje się jednostkę w pomieszczeniu. Montaż powietrznych pomp ciepła nie wymaga odwiertów, co za tym idzie - jest szybszy i łatwiejszy.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Mieszkańcy Gniezna jak i całego kraju, mają możliwość skorzystania z różnego rodzaju dopłat kiedy decydują się na wymianę starego, nieekologicznego źródła ogrzewania na pompę ciepła. Bardzo pomocny w tej sytuacji może okazać się program "Czyste Powietrze". Można go połączyć z Ulgą Termomodernizacyjną. W jej ramach istnieje możliwość odliczenia w rozliczeniu rocznym PIT takich elementów, jak zakup i montaż komponentów związanych z instalacją pompy ciepła.

Instalatorzy w Twojej okolicy

HILDEBRANT

ul. Żeglarska 2, 88-400 Żnin
tel: 663 636 493
tel: 665 543 080
e-mail: biuro@hildebrant.pl
hildebrant.pl

PS Electric Piotr Spyrka

ul. Poznańska 88,
61-160 Daszewice
tel: 516 190 796
e-mail: biuro@pselectric.pl

GRINS TECHNIKA GRZEWCZA I WENTYLACYJNA

ul. Kuźnicza 2, Przebędowo,
62-095 Murowana Goślina
tel: 663 102 506
e-mail: biuro@grins.pl
e-mail: grzegorzo@grins.pl