Menu Zamknij

Pompy ciepła Gliwice

Pompy ciepła w Gliwicach

Gliwice leżą w Polsce południowej, na Górnym Śląsku. Należą do jednych z największych miast w kraju pod względem powierzchni i liczby ludności. Na terenie miasta znajduje się aż 8 pomników przyrody oraz część rezerwatu Las Dąbrowa. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała to miasto również na liście najbardziej zanieczyszczonych na terenie Unii Europejskiej. Gliwice zajęły wówczas 22. miejsce. Było to w roku 2016, natomiast obecnie gliwiczanie kładą dużo większy nacisk na ochronę środowiska, w tym powietrza. Z tego powodu rośnie popularność ekologicznych pomp ciepła, które przyczyniają się do minimalizowania smogu, dymu i innych zanieczyszczeń powietrza, które mogłyby powstawać na drodze palenia w kominkach czy kotłach.

pompa ciepła Gliwice

Pompy ciepła — czystsze powietrze

Dlaczego pompy ciepła są urządzeniami ekologicznymi? Ogrzewają one budynek równie efektywnie, jak tradycyjne źródła ciepła, jednak do zapewnienia komfortu cieplnego nie jest potrzebna reakcja spalania paliw kopalnych. Ciepło grzewcze bierze się tu bowiem z przemian energii cieplnej, które następują jako reakcja termodynamiczna zachodząca w module chłodniczym. Energia cieplna pobierana jest ze źródeł ekologicznych, zwanych OZE (odnawialne źródła energii). W tym przypadku mowa konkretnie o powietrzu lub gruncie. To właśnie stąd pompa ciepła pobiera energię, która finalnie zamieniana jest na ciepło grzewcze, a zamianie tej nie towarzyszy generowanie dymu, pyłu, dwutlenku węgla ani żadnych innych związków, które mogłyby przedostać się do atmosfery i zanieczyścić ją ze szkodą dla środowiska naturalnego i naszych płuc.

Jak montuje się pompy ciepła?

Pompy ciepła typu powietrze-woda są najprostsze w montażu. Trwa on zwykle około 3 dni. Powietrzne pompy ciepła posiadają zewnętrzną jednostkę z wentylatorem, którą montuje się najczęściej przy elewacji budynku na estetycznym podeście. Z kolei gruntowe pompy ciepła wymagają wykonania wykopów dla kolektorów poziomych lub odwiertów dla kolektorów prowadzonych w głąb gruntu. Niezależnie od typu pompy ciepła, jeśli jej moc dopasowana jest do zapotrzebowania na energię cieplną budynku, będzie spełniać swoje zadanie znakomicie. Nasi Autoryzowani Partnerzy mają doświadczenie w instalacji pomp ciepła najwyższej jakości.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl