Menu Zamknij

Pompy ciepła Giżycko

Pompy ciepła w Giżycku

Giżycko, nazywane też stolicą żeglarstwa polskiego, jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Jest obszarem wyjątkowym — niezwykle bogatym pod względem przyrodniczym i bardzo atrakcyjnym dla miłośników rekreacji, głównie sportów wodnych. Jako że miasto leży w województwie warmińsko-mazurskim, należy do terenów okrzykniętych zielonymi płucami Polski. Powietrze na Mazurach utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie czystości. Dobra jakość powietrza jest motywacją dla mieszkańców do utrzymywania niskiego poziomu emisji szkodliwych pyłów i gazów, w czym niezawodnie pomagają ekologiczne pompy ciepła. Urządzenia te nie emitują zanieczyszczeń, przez co pomagają chronić środowisko naturalne.

pompa ciepła Giżycko

Powietrze dobrej jakości

Na terenach, gdzie budynki ogrzewa się tradycyjnymi kotłami, np. na węgiel kamienny, gaz ziemny czy olej opałowy, notuje się znaczną zawartość szkodliwych pyłów w powietrzu. Jest to obserwowane szczególnie w sezonach grzewczych, gdy zaczynają pracować kotły, nierzadko przestarzałe, mało efektywnie radzące sobie z ogrzewaniem domów. Pompy ciepła są alternatywą dla tradycyjnych urządzeń grzewczych, ponieważ produkują ciepło bez emitowania do atmosfery jakichkolwiek szkodliwych substancji. Do ogrzewania nie potrzebują paliw, ponieważ energia grzewcza produkowana jest na bazie przemian ciepła pobranego z powietrza lub spod gruntu. Wpisuje się to w ekologiczną filozofię korzystania z odnawialnych źródeł energii, przyjazną środowisku i zdrowiu naszych płuc, a także minimalizującą zużycie paliw kopalnych.

Dodatkowe funkcje pompy ciepła

Najlepsze pompy ciepła oferują znacznie więcej niż tylko ogrzewanie domu zimą. Część pomp ciepła może podczas upalnych miesięcy obniżać temperaturę wnętrz budynku, co stanowi dodatkową zaletę tych urządzeń. Chłodzenie domu może działać na zasadzie chłodzenia aktywnego albo pasywnego. Ponadto przez cały rok dobre pompy ciepła wyposażone w zasobnik c.w.u. mogą produkować ciepłą wodę użytkową do wykorzystania przez mieszkańców domu. Produkcja ciepłej wody jest atrakcyjna ekonomicznie, a woda generowana jest w bardzo dużych ilościach.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Eko-Invest

ul. Wodociągowa 3 B,
11-500 Giżycko
tel: 502 782 580
e-mail: ekoinvest@wp.pl