Menu Zamknij

Pompy ciepła Gdańsk

Ekologiczne ogrzewanie w Gdańsku

Nowatermia to dystrybutor pomp ciepła marki CTC. Firma intensywnie prowadzi swoje działania również w Gdańsku. Gdańsk jest historycznym miastem położonym nad Morzem Bałtyckim, a razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Miejsce to jest bardzo bogate turystycznie nie tylko ze względu na nadmorskie tereny i otaczającą przyrodę, ale również liczne zabytki architektury. Aby dbać o dobre warunki życia mieszkańców oraz przyciągać nowych turystów, warto poprawić jakość gdańskiego powietrza. Redukcja szkodliwych substancji w atmosferze możliwa jest między innymi dzięki pompom ciepła. Te ekologiczne urządzenia grzewcze nie potrzebują procesu spalania, by ogrzewać budynek. W tym celu wykorzystają odnawialne i naturalne źródła energii.

Jak działa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła można porównać do gdańskiego klimatu. Uzależniony jest on w dużym stopniu od morza, które latem odbiera ciepło, a zimą oddaje. Pompa ciepła, w zależności od swojego rodzaju, czerpie energię z gruntu, powietrza lub wody. Następnie wykorzystuje ją do ogrzewania budynku. Jest to możliwe dzięki takim elementom pompy ciepła jak: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Dystrybuowana przez pompę ciepła energia grzewcza trafia do instalacji centralnego ogrzewania w domu – ogrzewanie podłogowe i grzejniki. Sterowanie pompą ciepła jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Każde urządzenie posiada intuicyjny, kolorowy sterownik z wyraźnymi infografikami. Ponadto, pompę ciepła kontrolować można poprzez aplikację w telefonie, co możliwe jest dosłownie z każdego miejsca, w którym obecnie przebywamy.

pompa ciepła Gdańsk
Pompa ciepła Gdańsk

Profesjonalni instalatorzy pomp ciepła

Aby zapewnić prawidłowe i niezawodne działanie pomp ciepła marki CTC nasi autoryzowani partnerzy są szkoleni do sprzedaży oraz montażu tych urządzeń grzewczych. W przypadku gruntowych pomp ciepła zapewniają oni również odwierty wykonane w sposób bardzo profesjonalny. Instalatorzy zlokalizowani są na terenie całego kraju - dzięki czemu także mieszkańcy Gdańska, nie będą mieć problemu z dostępnością naszych marek. Zapewniamy również wsparcie serwisowe oraz przeszkolonych serwisantów, których łatwo znaleźć na terenie całej Polski. Wszystkich naszych Autoryzowanych Partnerów można wyszukać na mapie, znajdującej się w zakładce Znajdź Instalatora.

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKOINSTAL

ul. Gdańska 37,
84-240 Reda
tel: 720 885 011
e-mail: biuro@ekoinstal.gda.pl
ekoinstal.gda.pl