Menu Zamknij

Pompy ciepła Gdańsk

Energooszczędne rozwiązania Gdańsk

Nowatermia - wyłączny dystrybutor pomp ciepła marki Thermia i Aermec (seria BHP) w Polsce, co za tym idzie - prowadzi swoje działania również w Gdańsku. Gdańsk jest miastem położonym nad Morzem Bałtyckim, a razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Miejsce to jest bardzo bogate turystycznie nie tylko ze względu na nadmorskie tereny, ale również na liczne zabytki architektury. Aby dbać o dobre warunki życia mieszkańców oraz przyjezdnych turystów, warto poprawić jakość gdańskiego powietrza. Redukcja szkodliwych substancji w atmosferze możliwa jest między innymi dzięki pompom ciepła. Te ekologiczne urządzenia grzewcze nie potrzebują procesu spalania by ogrzewać budynek. W tym celu wykorzystają odnawialne i naturalne źródła energii.

pompa ciepła Gdańsk

Jak działa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła można porównać do gdańskiego klimatu. Uzależniony jest on w dużym stopniu od morza, które latem odbiera ciepło, a zimą oddaje. Pompa ciepła, w zależności od swojego rodzaju, czerpie energię z gruntu, powietrza lub wody. Następnie wykorzystuje ją do ogrzewania budynku. Jest to możliwe dzięki takim elementom pompy ciepła, jak: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Dystrybuowane przez instalację grzewczą ciepło, trafia do klimakonwektorów bądź też ogrzewania podłogowego. Sterowanie pompą ciepła jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Każde urządzenie posiada intuicyjny, kolorowy sterownik z infografikami. Ponadto, pompę ciepła kontrolować można z darmowej aplikacji w telefonie, co możliwe jest dosłownie z każdego miejsca na ziemi.

Profesjonalni instalatorzy pomp ciepła

Aby zapewnić prawidłowe i niezawodne działanie pomp ciepła marki Thermia oraz Aermec (seria BHP), nasi fachowcy są szkoleni i uprawniani do sprzedaży oraz montażu tych urządzeń grzewczych. W przypadku gruntowych pomp ciepła, zapewniają również odwierty. Rozsiani są na terenie całego kraju - dzięki czemu, na przykład mieszkańcy Gdańska, nie będą mieć problemu z dostępnością naszych marek. Jako wyłączny dystrybutor w Polsce, zapewniamy również wsparcie serwisowe oraz przeszkolonych serwisantów, których także można znaleźć na terenie całej Polski. Wszystkich naszych Autoryzowanych Partnerów można znaleźć na mapie w zakładce Znajdź Instalatora.

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKOINSTAL

ul. Gdańska 37, 84-240 Reda
tel: 720 885 011
e-mail: biuro@ekoinstal.gda.pl
ekoinstal.gda.pl

Kamil Lange Instalacje

ul. Gulgowskiego 10A, 84-200 Wejherowo
tel: 512 922 988
e-mail: kl.klimatyzacja@wp.pl