Menu Zamknij

Pompy ciepła Dąbrowa Górnicza

Pompy ciepła w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Położona jest na Wyżynie Katowickiej i Garbie Tarnogórskim. Powietrze w Dąbrowie Górniczej nie należy do najczystszych. W roku 2016 WHO sklasyfikowało miasto pod względem jakości powietrza jako jedno z 43. najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Ci mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy mają dość wszechogarniającego smogu, ale też marzą o zaoszczędzeniu na rachunkach za gaz czy inne paliwa opałowe, decydują się na ekologiczne pompy ciepła. Urządzenia te, o typie powietrznym lub gruntowym, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych kotłów, a najlepsze modele są w stanie niedrogo produkować również całorocznie ciepłą wodę użytkową lub ochładzać temperaturę wnętrz w miesiącach letnich.

pompa ciepła Dąbrowa Górnicza

Ciepła woda użytkowa z pompą ciepła

Zasobnik ciepłej wody użytkowej, w który wyposażone są dobre pompy ciepła, to szansa na to, że urządzenie będzie produkować c.w.u. po bardzo niskich kosztach. Najlepsze pompy ciepła, potrafią wyprodukować wodę do celów gospodarczych w bardzo dużej ilości i o wysokiej temperaturze wyjściowej. Woda z wymiennika gorącego gazu wpływa do wężownicy w zasobniku c.w.u., podnosząc temperaturę do maksymalnego poziomu 95 stopni Celsjusza. Następnie odpowiednie jej dobranie przez urządzenie pozwala uzyskać przy wylewce dużą ilość wody o temperaturze 40 stopni Celsjusza. Efektywność przygotowania c.w.u. dzięki dobrej pompie ciepła obniża rachunki za ciepłą wodę nawet o 30% w skali miesiąca w porównaniu do rozwiązać stosowanych przez większość producentów.

Oszczędności przy montażu pompy ciepła

Podatnicy, którzy instalują pompę ciepła, skorzystać mogą z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Dzięki temu mają możliwość odpisać od podatku części kosztów poniesionych na zakup i montaż pompy ciepła lub związanych z tym konsultacjami z fachowcami, wykonanie przyłączy itp. Warunkiem skorzystania z ulgi jest możliwość udokumentowania wydatków, warto więc zachować wszelkie faktury. Ulgę łączyć można z udziałem w programie Czyste Powietrze. Zakłada on dofinansowanie na zakup i montaż pomp ciepła w przypadku, kiedy decydujemy się na wymianę starych urządzeń grzewczych na ekologiczne.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl