Menu Zamknij

Pompy ciepła Częstochowa

Energia odnawialna Częstochowa

Zajmujemy się sprzedażą gruntowych i powietrznych pomp ciepła na terenie całego kraju. Wielu instalatorów pomp ciepła CTC znajduje się w województwie śląskim (np. w Częstochowie). Jest to miasto będące stolicą powiatu częstochowskiego, a jednocześnie głównym ośrodkiem Częstochowskiego Okręgu Przemysłowego. Jest t0 również ważny punkt kulturalny na mapie Polski. Warto więc zadbać o jakość powietrza nad miastem, które nie często cieszy się dobrymi wynikami. Zmienić to mogą pompy ciepła, które są ekologicznym rozwiązaniem grzewczym. Ich zastosowanie z pewnością przyczyniłoby się do zredukowania emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

pompa ciepła Częstochowa

Pompa ciepła - zalety

Do zalet pomp ciepła zaliczają się zarówno korzyści ekonomiczne, jak i ekologiczne. Urządzenia te do swojego działania wykorzystują odnawialne źródła energii, czyli: grunt, powietrze lub wodę. To sprawia, że powietrze wokół budynku nie będzie zanieczyszczone - w pompie ciepła nie zachodzą procesy spalania. Dzięki temu także, użytkownik urządzenia nie musi kupować żadnych materiałów eksploatacyjnych, takich jak na przykład węgiel do zasilania kotła. Pompy ciepła cechuje wysoka efektywność działania. Zapewnia ją wysoka jakość produktów, fachowy montaż oraz w przypadku gruntowych jednostek - prawidłowo wykonane odwierty. Dzięki temu pompa ciepła może działać bezawaryjnie przez wiele lat. Czy pompa ciepła nadaje się tylko do ogrzewania? Nie! Z powodzeniem również przygotowuje ona ciepłą wodę użytkową, a większość dostępnych modeli ma wbudowany zasobnik c.w.u. ze stali nierdzewnej. Dzięki specjalnym modułom chłodzenia, pompa ciepła zapewni również chłód w upalne dni. Budynek nie potrzebuje już wtedy innych jednostek klimatyzacyjnych.

Dofinansowanie na pompę ciepła

Montaż pompy ciepła dla niektórych może być niemałą inwestycją. Na szczęście istnieje szereg dofinansowań, z których można skorzystać w całym kraju. Przykładowo, mieszkańcy Częstochowy mogą skorzystać z najważniejszej dotacji, jaką jest "Czyste Powietrze". Dzięki niej użytkownicy starych, nieekologicznych kotłów, mogą je wymienić na ekologiczne źródło ogrzewania, jakim jest pompa ciepła za naprawdę niewielkie pieniądze. Poza tym dofinansowaniem, istnieje tak zwana Ulga Termomodernizacyjna. Pozwala ona na odliczenie od rocznego rozliczenia PIT takich rzeczy, jak zakup i usługi związane z montażem pompy ciepła i jej instalacji.

BATOREX S.C.

ul. Ks. Muznerowskiego 123,
42-160 Krzepice
tel: 693 145 923
lub tel: 607 065 141
lub tel: 605 077 724
e-mail: biuro@batorex.pl
batorex.pl