Menu Zamknij

Pompy ciepła Cieszyn

Pompy ciepła w Cieszynie

Cieszyn to kolejne miasto w Polsce, gdzie mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy zdecydowali się na instalacje pomp ciepła, mogą cieszyć się przyjemną temperaturą wnętrz w miesiącach zimowych i tanią produkcją ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Pompy ciepła w Cieszynie przyczyniają się do propagowania ekologicznych metod ogrzewania budynków. Nie zanieczyszczają środowiska, nie produkują dwutlenku węgla, popiołu ani niebezpiecznego czadu, którego ulatnianie się z tradycyjnych instalacji niejednokrotnie spowodowało groźne konsekwencje dla zdrowia i życia ludzi. Ekolodzy, którzy od lat biją na alarm z powodu coraz bardziej zanieczyszczonego powietrza, uważają pompy ciepła za jedna z najbardziej nowoczesnych i proekologicznych metod grzewczych.

pompa ciepła Cieszyn

Odnawialne źródła ciepła

Pompy ciepła korzystają z OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że są w praktyce niewyczerpalne — składa się na to, po pierwsze, ich niemal nieskończona ilość, w której występują, po drugie, bardzo szybka regeneracja, kiedy następuje ich zużycie. Pompy ciepła pobierają energię do ogrzewania z powietrza (powietrzne pompy ciepła) lub spod gruntu (gruntowe pompy ciepła). Produkcja ciepła grzewczego z energii pobieranej z tych źródeł jest możliwa dzięki przemianom termodynamicznych, które zachodzą w module chłodniczym. Aby uzyskać optymalną temperaturę wnętrz, nie jest zatem potrzebne żadne paliwo tradycyjne jak węgiel kamienny, gaz ziemny czy olej opałowy.

Jak montuje się pompę ciepła?

Najłatwiejsze w montażu są pompy ciepła typu powietrze-woda. W tym przypadku montuje się w niewielkiej odległości od budynku, np., zaraz przy elewacji, zewnętrzną jednostkę z wentylatorem, którego rola to dostarczanie powietrza do instalacji po to, aby pompa ciepła mogła rozpocząć proces przemiany energii cieplnej na grzewczą. Montaż trwa zwykle do trzech dni roboczych. Z kolei gruntowa pompa ciepła energię spod gruntu pobiera dzięki dolnemu wymiennikowi ciepła w postaci kolektorów z płynem o niskiej temperaturze krzepnięcia (np. mieszanka glikolu propylenowego i wody), które umieszczane są pod gruntem w specjalnie przygotowanych odwiertach lub wykopach. Na terenie Cieszyna działają nasi Autoryzowani Partnerzy, którzy mają stosowne uprawnienia do sprzedaży i montażu pomp ciepła.

Instalatorzy w Twojej okolicy

QUERCU Jarosław Godula

ul. Legionów 43,
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl