Menu Zamknij

Pompy ciepła Chorzów

Pompy ciepła w Chorzowie

Na płaskowyżu Bytomsko-Katowickim, w części Wyżyny Śląskiej na Górnym Śląsku leży sąsiadujący z Katowicami Chorzów. Na obszarze tego miasta znajduje się Górnośląskie Zagłębie Węglowe, stanowiące jedno z największych zasobów węgla kamiennego i miejsce jego najintensywniejszej eksploatacji. Pomimo takiego położenia Chorzowa, a więc w pobliżu kopalni i związanego z tym przywiązania do tradycyjnych kotłów grzewczych, wielu mieszkańców poszukuje ekologicznej alternatywy dla węgla kamiennego, ale też innych paliw - gazu ziemnego, oleju opałowego itd. Poszukiwania te nakierowują Chorzowian na ekologiczne pompy ciepła.

pompa ciepła Chorzów

Jedna pompa ciepła, wiele zastosowań

Głównym zadaniem pompy ciepła jest ogrzewanie budynku. Do ogrzewania wykorzystuje odnawialne źródła energii, które chwalone są przez ekologów za minimalizowanie ryzyka zanieczyszczenia atmosfery. Z OZE, takich jak powietrze czy grunt, pompa ciepła pobiera energię cieplną, które następnie za pomocą przemian termodynamicznych przekształca w ciepło grzewcze. Wszystko odbywa się bez emisji szkodliwego dymu czy innych zanieczyszczeń. Oprócz ogrzewania zimą pompa ciepła może chłodzić budynek podczas upałów. Zaś dodatkowy zasobnik ciepłej wody użytkowej, umożliwia produkowanie przez pompę ciepła c.w.u. po bardzo niskich kosztach przez cały rok.

Montaż pompy ciepła

Za najłatwiejsze w montażu uważa się powietrzne pompy ciepła. Ich instalacja trwa zwykle do trzech dni. Więcej przygotowań wymagają gruntowe pompy ciepła. Tutaj potrzebne są specjalne odwierty lub wykopy, w które następnie wprowadzane są kolektory z płynem transportującym energię cieplną.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami. Świadczą oni usługi sprzedaży, montażu i serwisowania pomp ciepła najwyższej jakości. Mają niezbędne kwalifikacje, a ich doświadczenie sprawia, że Klienci z Chorzowa i okolic nie muszą się martwić o swoje urządzenia.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl