Menu Zamknij

Pompy ciepła Brzeg

Pompy ciepła w Brzegu

W miejscowości Brzeg, tak jak i w pozostałych miastach na terenie województwa opolskiego, obserwuje się wzmożone zainteresowanie mieszkańców domów jednorodzinnych urządzeniami grzewczymi, jakimi są pompy ciepła. O ich zaletach mówi się w kontekście bardzo dużej efektywności, ekologii oraz bezawaryjności, która sięgać może nawet ponad dwudziestu lat. Choć wydawałoby się, że pompy ciepła, jako urządzenia nowoczesne, instalowane są zwykle w nowych domach, nie jest to reguła — właściciele wiekowych domów często decydują się na wymianę starego kotła właśnie na pompę ciepła, a pomagają w tym, chociażby, dofinansowania stworzone właśnie na ten cel.

pompa ciepła Brzeg

Dofinansowanie pomp ciepła

Właściciele lub współwłaściciele budynków, które wyposażone są w tradycyjne urządzenia grzewcze, mogą otrzymać dotację na ich wymianę na pompy ciepła, które są znacznie bardziej nowoczesne, a przede wszystkim ekologiczne. Dofinansowanie możliwe jest dzięki programowi Czyste Powietrze, który za cel wziął sobie poprawę jakości powietrza, a drogą do tego ma być właśnie zmniejszenie liczby nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła w budynkach na takie, które nie generują tak wiele zanieczyszczeń do atmosfery. Warunkiem otrzymania dotacji jest złożenie odpowiedniego wniosku — szczegóły Programu warto na bieżąco śledzić na oficjalnej rządowej stronie Czyste Powietrze.

Pompy ciepła a ekologia

Aspekt ekologiczny pomp ciepła wynika z faktu, że tak jak kotły doskonale ogrzewają budynek, lecz w przeciwieństwie do nich nie emitują żadnych szkodliwych substancji. Co więcej, dym ani popiół w ogóle się nie generuje. Możliwe jest to z tego powodu, że pompy ciepła pobierają energię grzewczą z energii cieplnej pochodzącej z OZE, czyli odnawialnych źródeł energii — najczęściej mowa o cieple z powietrza lub spod gruntu. Zamiana ciepła na energię grzewczą następuje w wyniku przemian termodynamicznych, a nie spalania, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych metod. Rezultat to czyste powietrze, brak spalin i bardzo dobrze ogrzany budynek zimą.

Instalatorzy w Twojej okolicy

ErTerm NE sp. z o.o.

ul. Robotnicza 52A,
53-608 Wrocław
tel: +48 71 341 02 19
e-mail: kontakt@erterm.pl
erterm.pl

DiMEN s.c.

ul. Stalowa 10,
56-400 Oleśnica
tel: 888 436 555
e-mail: dimen@dimen.pl
dimen.pl