Menu Zamknij

Pompy ciepła Bolesławiec

Pompy ciepła w Bolesławcu

Pompy ciepła coraz popularniejsze w Bolesławcu

Bolesławiec to miasto w województwie dolnośląskim w południowo-zachodniej Polsce. Miasto rozciąga się na około 2,5 km ze wschodu na zachód i około 2 km z północy na południe. Położone jest nad rzeką Lewą i składa się z dwóch części: starego miasta zbudowanego w XV wieku oraz bardziej nowoczesnego fragmentu z nowymi osiedlami mieszkalnymi rozciągającymi się na północy i osiedlami przemysłowymi na południu. Miasto pierwotnie wyrosło wokół średniowiecznego zamku, dlatego ta część nadal jest chroniona murami zbudowanymi w XVI wieku. Bolesławiec od czasu powstania w 1348 r. przeszedł kilka zmian nazwy: najpierw Bolzano, potem Bocewicz (wieś Bolesława I) i wreszcie otrzymało obecną nazwę. Bolesławiec to centrum gospodarcze Dolnego Śląska. Mieszkańcy Bolesławca wielokrotnie potwierdzali, jak bardzo cenią sobie czyste powietrze, dlatego ważne jest, abyśmy robili wszystko by zadbać o jego jakość w mieście. Jednym z najlepszych na to sposobów jest instalowanie pomp ciepła zarówno w małych domach, jak i dużych budynkach przemysłowych.

pompa ciepła Bolesławiec

Energooszczędne rozwiązania dla Bolesławca

Dobrze dobrana oraz prawidłowo zainstalowana pompa ciepła może działać efektywnie przez wiele lat przy niskich kosztach użytkowania. Pompa ciepła to urządzenie mechaniczne, które przenosi energię cieplną z jednego miejsca do drugiego. Powietrzna pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza, natomiast gruntowa spod powierzchni gruntu. W kolejnym etapie energia cieplna przekazywana jest do instalacji grzewczej w naszym domu. Warto podkreślić, że cały proces jest absolutnie bezpieczny dla środowiska. Pompy ciepła nie generują smogu, dymu ani żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Do działania potrzebują jedynie energii elektrycznej, której pobierają kilkukrotnie mniej niż tradycyjne ogrzewanie elektryczne np. maty grzewcze lub grzejniki elektryczne.

Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne

Jeśli równocześnie z zakupem pompy ciepła zainwestujemy także w panele fotowoltaiczne znacznie, skrócimy czas zwrotu z obu inwestycji. Pamiętajmy jednak o odpowiednim dobraniu mocy instalacji fotowoltaicznej, uwzględniając zarówno dotychczasowe zużycie, jak i przewidywany pobór pompy ciepła. Do przeciętnej wielkości energooszczędnego domu najczęściej wystarcza instalacja nieprzekraczająca 10 kWp. W celu odpowiedniego doboru pompy ciepła potrzebnej do danego budynku zapraszamy do kontaktu z naszymi autoryzowanymi partnerami w okolicach Bolesławca.

Instalatorzy w Twojej okolicy

TB system Tomasz Piksa

ul. Browarowa 1
58-400 Kamienna Góra
tel: 661 715 712
e-mail: biuro@tb-system.pl
tb-system.pl