Menu Zamknij

Pompy ciepła Bielsko-Biała

Energia odnawialna Bielsko-Biała

Nowatermia w swojej ofercie posiada gruntowe i powietrzne pompy ciepła. Dystrybucję tych urządzeń grzewczych prowadzi na terenie całego kraju - w tym w Bielsku-Białej. Miasto to mieści się w województwie śląskim. Bielsko-Biała charakteryzuje się zróżnicowanym ukształtowaniem powierzchni. W jej granicach znajduje się siedemnaście szczytów górskich, a do każdego z nich prowadzi szlak turystyczny. Jest to również główne miasto Bielskiego Parku Przemysłowego, gdzie rozwija się między innymi przemysł samochodowy czy też maszynowy. Miłośnikom przyrody mogą przeszkadzać więc wiszące w powietrzu zanieczyszczenia. Aby temu zapobiec, należy dbać o środowisko, na przykład stosując pompy ciepła do ogrzewania budynków. Źródłem ciepła jest dla nich energia pobierana z powietrza, wody lub gruntu, a co za tym idzie - do atmosfery nie są emitowane żadne szkodliwe substancje. Pompa ciepła może więc przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Bielsku-Białej.

pompa ciepła Bielsko-Biała

Gruntowe pompy ciepła

Pompa ciepła czerpiąca energię z gruntu ma kilka charakterystycznych cech. Po pierwsze, do jej montażu potrzebne są odwierty. Dzięki nim, urządzenie pobiera ciepło z głębi ziemi, gdzie temperatura jest stała całym rokiem. Następnie przekazuje to ciepło do budynku - poprzez między innymi ogrzewanie podłogowe. Zamknięty układ instalacji i brak uzależnienia od warunków atmosferycznych sprawia, że gruntowe pompy ciepła potrafią osiągnąć bardzo dobrą efektywność i żywotność urządzenia. Zapewniają także komfort użytkowania - są niezwykle ciche, sterowanie zaś jest bardzo intuicyjne.

Profesjonalni instalatorzy pomp ciepła

Nowatermia jest wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła CTC. W swojej bazie posiada instalatorów z całego kraju, a znaleźć ich można również w okolicach Bielska-Białej. Profesjonalni i przeszkoleni fachowcy są uprawnieni do sprzedaży i montażu tych urządzeń grzewczych. Odpowiednio dobiorą pompę ciepła do zapotrzebowania budynku oraz wykonają całą instalację.

Instalatorzy w Twojej okolicy

QUERCU

ul. Legionów 43, 43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl