Menu Zamknij

Pompy ciepła Będzin

Pompy ciepła w Będzinie

Będzin to spore miasto w województwie Śląskim, będące jednocześnie ośrodkiem przemysłowym we wschodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W mieście bardzo dobrze prosperują gałęzie przemysłu, takiego jak hutnictwo metali ciężkich (słynna Huta Będzin), przemysł energetyczny, budowlany czy spożywczy. Do 1998 roku funkcjonowała w Będzinie kopalnia węgla kamiennego Grodziec. Aktualnie po kopalni zostało już tylko kilka budynków i studnia głębinowa. Mieszkańcy Będzina coraz częściej dają wyraz temu, że przyszłością są odnawialne źródła energii. OZE są bardzo ekologiczne, a korzystanie z nich nie wiąże się z ciężką i niebezpieczną pracą człowieka.

pompa ciepła Będzin

OZE zamiast węgla kamiennego

Pompy ciepła korzystają nie z paliw kopalnych, a z OZE. Odnawialne źródła energii regenerują się tak szybko, że w praktyce są niewyczerpalne - nie zauważamy ich eksploatacji. Dostępność OZE również jest niemalże nieskończona. Konkretnymi źródłami energii w przypadku pomp ciepła są powietrze i grunt. To właśnie stąd urządzenie pobiera energię, którą następnie przekazuje do instalacji grzewczej w budynku. W przemianie tej nie bierze udziału reakcja spalania, dlatego ogrzewanie ekologicznymi pompami ciepła uważa się za bardzo ekologiczne. Nie emitują do atmosfery żadnych szkodliwych pyłów czy dymu, który często zawiera toksyczne substancje.

Ekologia pomp ciepła

Aby jeszcze bardziej poszerzyć aspekt ekologiczny pomp ciepła, właściciele domów jednorodzinnych nierzadko decydują się na zamontowanie wraz z pompami ciepła również paneli fotowoltaicznych. Do pracy pompy ciepła niezbędna jest energia elektryczna. Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd równie ekologicznie, jaki pompy ciepła energię grzewczą. Prąd produkowany jest z energii słonecznej. Może być następnie wykorzystany nie tylko do działania pompy ciepła, ale też do zasilania sprzętów w gospodarstwie domowym. Z kolei sama pompa ciepła, oprócz ogrzewania domu może go również chłodzić w miesiącach letnich oraz produkować ciepłą wodę użytkową po bardzo niskich kosztach przez cały rok. Warto zainwestować w urządzenia najlepszych producentów np. firmy CTC, które gwarantują wieloletnią, niezawodną pracę.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl