Menu Zamknij

Pompy ciepła Augustów

Pompy ciepła w Augustowie

Augustów leży w województwie podlaskim i otoczony jest aż dziewięcioma jeziorami. Położenie geograficzne nadało miastu status wodnej stolicy północno-wschodniej Polski. Czas rekreacji spędzają tutaj pasjonaci sportów wodnych, korzystając ze spływów kajakowych czy rejsów statkiem. W zielonym Augustowie, w bliskości lasów sosnowo-świerkowych chętnie uprawiają też sporty biegacze, rowerzyści czy amatorzy jazdy konnej. W tak malowniczo położonym mieście świadomość ekologiczna mieszkańców jest bardzo duża. Być może to ona właśnie jest powodem rosnącej popularności nowoczesnych pomp ciepła, stanowiących metodę ogrzewania na miarę XXI wieku.

pompa ciepła Augustów

Czyste powietrze z pompą ciepła

Ekolodzy od lat namawiają mieszkańców domów jednorodzinnych do rozważenia alternatyw dla tradycyjnych metod grzewczych. Piece i kotły na węgiel, gaz ziemny czy olej, choć znane większości właścicieli wolnostojących domów, bywają mało łaskawe dla środowiska. Generują bowiem wraz z dymem szkodliwe substancje, które są wynikiem spalania surowców wykorzystywanych do produkcji ciepła. Pompy ciepła zapewniają odpowiednią temperaturę bez udziału procesu spalania. Ciepło grzewcze pozyskiwane jest w wyniku przemian termodynamicznych energii pochodzącej z powietrza bądź gruntu. Zarówno powietrze, jak i grunt, to źródła ciepła w praktyce niewyczerpalne. Są też darmowe — to z kolei dodatkowa korzyść dla kieszeni, czyli brak cyklicznych opłat za surowce, jak w przypadku ogrzewania węglem czy gazem.

Nie tylko ogrzewanie

Powietrzne pompy ciepła nie tylko ogrzeją dom zimą, ale też mogą przydać się latem — najlepsze powietrzne pompy ciepła mają funkcję chłodzenia, która w upalne miesiące może odgrywać rolę identyczną do klimatyzacji. Gruntowe pompy ciepła zaś są w stanie obniżyć o kilka stopni temperaturę w budynku latem dzięki tzw. chłodzeniu pasywnemu. Pompy ciepła marki CTC mogą też przez cały rok produkować c.w.u. po bardzo niskich kosztach. Odpowiedni zasobnik c.w.u. w pompie ciepła gwarantuje duże ilości ciepłej wody użytkowej o wysokiej temperaturze wyjściowej.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Nova-Tech Karol Szubzda

ul. Białostocka 2/2,
16-150 Suchowola
tel: 572 644 620
e-mail: biuro@novatech.org.pl
novatech.org.pl