Menu Zamknij

Pompy ciepła Koszalin

Energia odnawialna w Koszalinie

Nowatermia - dystrybutor pomp ciepła marki CTC to  firma, która działa na terenie całego kraju. Mieszkańcy rejonów Polski nie szczycących się dobrą jakością powietrza bardzo cenią sobie to urządzenie grzewcze. Jednak nawet w miastach bez tego problemu - na przykład w Koszalinie, społeczność zaczyna doceniać zalety pomp ciepła. Koszalin mieści się w województwie zachodnio-pomorskim - dokładnie na Pobrzeżu Koszalińskim. W mieście tym aż 40,78% powierzchni zajmują tereny zielone. Jego mieszkańcy mają więc naturę na wyciągnięcie ręki. Zastosowanie pomp ciepła w budynkach w pełni wpisuje się w ideę zielonego miasta z czystym powietrzem. Dlaczego tak jest? Pompy ciepła są ekologicznym urządzeniem grzewczym, ponieważ energię do ogrzewania domu czerpią z odnawialnych źródeł, takich jak grunt, powietrze i woda. Do jej działania niepotrzebny jest proces spalania, nie wpływa więc negatywnie na środowisko naturalne. Dzięki temu w całym powiecie koszalińskim może jeszcze bardziej poprawić się jakość powietrza.

pompa ciepła Koszalin

Czy pompa ciepła się opłaca?

Pompy ciepła, w przeciwieństwie do na przykład kotłów węglowych, nie potrzebują materiałów eksploatacyjnych do ogrzewania domu. Potrzebną do tego energię pozyskuje z odnawialnych źródeł, które są całkowicie darmowe. Użytkownik urządzenia płaci więc tylko za energię elektryczną niezbędną do jego zasilania. Jak się okazuje, pompy ciepła mogą być połączone z panelami fotowoltaicznymi, dzięki którym ogrzewanie budynku staje się niemal bezkosztowe. Sama inwestycja w pompę ciepła może okazać się kosztowna, jednak koszty użytkowania mogą być bardzo bliskie zera. Sam zakup tego urządzenia grzewczego nie musi być dużym problemem - istnieje szereg dofinansowań, z których można skorzystać.

Zastosowanie pomp ciepła w Koszalinie

Koszalin to miasto, w którym zamontowanych jest już wiele pomp ciepła. Szczególnie jeden budynek zasługuje na uwagę - biurowiec Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z powodzeniem działa tam gruntowa pompa ciepła, do której montażu potrzebnych było aż trzynaście odwiertów. Więcej na temat inwestycji można przeczytać w zakładce Referencje.

Instalatorzy w Twojej okolicy

INWESTMAT-EKO

ul. Poznańska 10,
76-200 Słupsk
tel: 59 841 23 28 lub 601 644 387
e-mail: bok@inwestmat.pl
inwestmat.pl

P. W. EKOTECH

ul. Białogardzka 14 A
78-314 Sławoborze
tel: 509 764 561
e-mail: biuro@cieploznatury.pl
cieploznatury.pl