Menu Zamknij

Pompy ciepła Koszalin

Energia odnawialna w Koszalinie

Nowatermia - wyłączny dystrybutor pomp ciepła marki Thermia oraz Aermec (seria BHP), to firma, która działa na terenie całego kraju. Mieszkańcy rejonów Polski nie szczycących się dobrą jakością powietrza bardzo cenią sobie to urządzenie grzewcze. Jednak nawet w miastach bez tego problemu - na przykład w Koszalinie, społeczność zaczyna doceniać zalety pomp ciepła. Koszalin mieści się w województwie zachodnio-pomorskim - dokładnie na Pobrzeżu Koszalińskim. W mieście tym aż 40,78% powierzchni zajmują tereny zielone. Jego mieszkańcy mają więc naturę na wyciągnięcie ręki. Zastosowanie pomp ciepła w budynkach w pełni wpisuje się w ideę zielonego miasta z czystym powietrzem. Dlaczego tak jest? Pompy ciepła są ekologicznym urządzeniem grzewczym, ponieważ energię do ogrzewania domu czerpią z odnawialnych źródeł, takich jak grunt, powietrze i woda. Do jej działania niepotrzebny jest proces spalania, nie wpływa więc negatywnie na środowisko naturalne. Dzięki temu w całym powiecie koszalińskim może jeszcze bardziej poprawić się jakość powietrza.

pompa ciepła Koszalin

Czy pompa ciepła się opłaca?

Pompy ciepła, w przeciwieństwie do na przykład kotłów węglowych, nie potrzebują materiałów eksploatacyjnych do ogrzewania domu. Potrzebną do tego energię pozyskuje z odnawialnych źródeł, które są całkowicie darmowe. Użytkownik urządzenia płaci więc tylko za energię elektryczną niezbędną do jego zasilania. Jak się okazuje, pompy ciepła mogą być połączone z panelami fotowoltaicznymi, dzięki którym ogrzewanie budynku staje się niemal bezkosztowe. Sama inwestycja w pompę ciepła może okazać się kosztowna, jednak koszty użytkowania mogą być bardzo bliskie zera. Sam zakup tego urządzenia grzewczego nie musi być dużym problemem - istnieje szereg dofinansowań, z których można skorzystać.

Zastosowanie pomp ciepła w Koszalinie

Koszalin to miasto, w którym zamontowanych jest już wiele pomp ciepła. Szczególnie jeden budynek zasługuje na uwagę - biurowiec Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z powodzeniem działa tam gruntowa pompa ciepła Thermia, do której montażu potrzebnych było aż trzynaście odwiertów. Więcej na temat inwestycji można przeczytać w zakładce Referencje.

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKO-INSTAL Sp. z o.o.

ul. Lniana 11,
75-213 Koszalin
tel: 94 343 21 80 lub 508 071 325
e-mail: biuro@eko-instal.net
e-mail: sliwa@eko-instal.net
eko-instal.net

P. W. EKOTECH

ul. Białogardzka 14 A
78-314 Sławoborze
tel: 509 764 561
e-mail: biuro@cieploznatury.pl
cieploznatury.pl