Menu Zamknij

Pompy ciepła Czechowice-Dziedzice

Pompy ciepła w Czechowicach-Dziedzicach

W województwie śląskim leżą Czechowice-Dziedzice, największe miasto niepowiatowe na terytorium gminy miejsko-wiejskiej. Jest ono bardzo rozwinięte przemysłowo. Działa tam walcownia metali, fabryka sprzętu elektrotechnicznego czy rafineria. Do niedawna działała w mieście również ostatnia w Polsce fabryka zapałek. Na miejscu znajduje się ośrodek przemysłowy z kopalnią węgla kamiennego (Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia). Pomimo wydobywaniu w Czechowicach-Dziedzicach węgla, mieszkańcy miasta coraz przychylniej spoglądają w kierunku nie tradycyjnych kotłów, lecz nowoczesnych pomp ciepła. Wpływ na tę postawę ma ekologia działania pomp ciepła, korzystających z odnawialnych źródeł energii oraz oszczędności, które przychodzą wraz z korzystaniem z produkcji ciepła i c.w.u przez dobre jakościowo urządzenia.

pompa ciepła Czechowice-Dziedzice

Ekologiczne pompy ciepła

Pompy ciepła uważa się na jedną z najbardziej ekologicznych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania budynków jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Urządzenia pobierają energię do ogrzewania z energii cieplnej pochodzącej z powietrza lub spod gruntu. W pierwszym przypadku do czynienia mamy z powietrznymi pompami ciepła, w drugim mowa o pompach ciepła typu grunt-woda. Zamiana ciepła na energię grzewczą nie wymaga reakcji spalania (zachodzi na bazie przemian termodynamicznych) dlatego ani dwutlenek węgla, ani czad, popiół czy inne niepożądane substancje nie są emitowane do atmosfery.

Oszczędności z pompą ciepła

OZE dostępne są bez ograniczeń i praktycznie na wyciągnięcie ręki, ale — co ważne — są w pełni darmowe. Ogrzewanie energią z OZE nie wiąże się z koniecznością comiesięcznych opłat za paliwa stałe czy gaz. Jeśli w domu z pompą ciepła zainstalowane są panele fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną, jej działanie jest całkowicie bezkosztowe. Pompa ciepła może przez cały rok produkować dodatkowo c.w.u. Przy okazji montażu urządzenia można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, pozwalającej na odliczenie od podatku części kosztów, istnieje także szansa na otrzymanie dofinansowania na zakup i montaż urządzenia w ramach programu Czyste Powietrze.

Instalatorzy w Twojej okolicy

QUERCU Jarosław Godula

ul. Legionów 43,
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl